top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

ПОСЛАННИК ПАПИ РИМСЬКОГО ФРАНЦИСКА ПОБУВАВ ІЗ ВІЗИТОМ У БУЧІ НА КИЇВЩИНІ

5 червня Його Еміненція Кардинал Маттео Зуппі, Президент Єпископської Конференції Італії, Спеціальний посланник Папи Римського Франциска відвідав Київську область у межах свого візиту в Україну.

У поїздці регіоном його супроводжував голова Київської ОВА Руслан Кравченко та представники місцевої влади.

Руслан Кравченко зазначив, що це перший візит Посла Папи Римського з питань миру до України, під час якого він на власні очі побачив, яку надвисоку ціну українці сплачують за свободу та мир в усьому світі.

Зокрема, представники делегації побували біля церкви святого Андрія Первозванного в Бучі. Це місце, де під час окупації були поховані 119 мирних мешканців.

«Подібні історії є болем для всього цивілізованого світу. Посланник Папи Римського розповів про масові вбивства нацистами мирних людей біля італійського міста Болонья. Українці, як ніхто інший, прагнуть, щоб подібні страшні злочини проти людства ніколи не повторювалися», – наголосив очільник обладміністрації.
 

Також, Кардинал Маттео Зуппі мав нагоду зустрічі у Києві з уповноваженим Верховної Ради з прав людини Дмитром Лубінцем, в розмові з яким, поділився своїм враженням про гостинність, з якою італійці прийняли українських дітей, евакуйованих до Італії. Він зазначив, що українські та італійські діти швидко знайшли спільну мову та стали справжніми друзями. Кардинал запевнив, що Церква зробить все можливе для захисту життя дітей.

У свою чергу, Дмитро Лубінець розповів кардиналу про успішні зусилля України щодо повернення дітей, яких незаконно вивезли з країни під час війни. Він зазначив, що повернення кожної дитини є складною операцією, але Україна не припинятиме зусиль для повернення своїх громадян. Обмін військовополоненими та депортація українських дітей також були обговорені під час зустрічі.

Сторони також обговорили питання обмінів військовополоненими та депортації українських дітей.


bottom of page