top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Повноважний Посол України в Італії прокоментував ситуацію з COVID-19

Прем'єр Олексій Гончарук та представники МОЗ розповідали про заходи запобігання проникненню коронавірусу на територію України. З Києвом на зв'язок вийшов Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італійській Республіці Євген Перелигін, передає кореспондентка "5 каналу" Христина Катарина.

Через поширення коронавірусу в Італії Консульство України в Мілані зупиняє обслуговування громадян. Про це під час брифінгу в Кабміні повідомив Посол України в Італії, вийшовши на зв'язок з Києвом за допомогою відеозв'язку.

Нагадаємо, кілька днів тому Італія запровадила "надзвичайні заходи" для подолання поширення найбільшого спалаху нового коронавірусу COVID-19 в Європі. Прем'єр-міністр Джузеппе Конте оголосив надзвичайний план, оскільки кількість випадків захворювання перевищила сотню.

"Сьогодні ми отримали припис префекта Мілана з тим, щоб тимчасово обмежити прийом громадян, ми вводимо також оперативну роботу щодо прийому українських громадян у Генеральному консульстві в Мілані тільки в першочергових справах. Мова про втрату документів, про оформлення виїзду на батьківщину, якщо треба термінове оформлення, та про інші термінові справи", – заявив Євген Перелигін, повноважний посол України в Італії.

Посол запевнив, що станом на тепер коронавірус не зафіксований в жодного українця. На консульському обліку в цій країні перебувають близько 250 тис. українців. Дипломатичний корпус постійно підтримує контакт з профільними відомствами Італії і готовий до співпраці.

"У зв’язку з загостренням епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням у північних регіонах Італії захворювання, викликаного новим типом коронавірусу (2019-nCoV), Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до уражених провінцій італійських регіонів Ломбардія, Венето, Емілія Романья та П’ємонт, де є найбільший ризик зараження", –  йдеться в повідомленні МЗС.

Нагадуємо, що в Державній прикордонній службі України пообіцяли, що починаючи від 20-ї години 24 лютого, пасажирам всіх авіарейсів з Італі мірятимуть температуру.

"Сьогодні з 20 години усі прямі рейси будуть проходити обов’язкову температурну перевірку з використанням інфрачервоних приладів“ – заявив голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко.

Згадуючи про автомобільне сполучення, чиновник зазначив, що потенційний напрямок в’їзду громадян з Італії – пункт пропуску "Тиса", він розташований біля міста Чоп Закарпатської області. Там близько 500 автобусів на тиждень перетинають кордон в напрямку Італії.

У зв’язку з загостренням епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням у північних регіонах Італії захворювання, викликаного новим типом коронавірусу (2019-nCoV), Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до уражених провінцій італійських регіонів Ломбардія, Венето, Емілія Романья та П’ємонт, де є найбільший ризик зараження.

Однак поради не подорожувати до Італії не передбачають жодних обмежень чи заборон. Так, наприклад, авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) та SkyUp Airlines заявляють, що поки не скасовують рейси до Мілана та Венеції, адже не отримували застережень від влади Італії.


bottom of page