top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

"Перша сотня"- один із перших фільмів, у якому ми бачимо процес творення нового світу ОНЛАЙН

«Відтепер в онлайн з’явився фільм, який розповідає про Першу сотню Майдану, яка після початку російської військової агресії на Донбасі пішла захищати Україну на фронт», - розповів кінорежисер Володимир Тихий.

У вільному доступі в мережі з’явився фільм "Перша сотня", створений творчим об'єднанням Вabylon'13. Фільм опублікований на Youtube.

Українська революція (2013-2014 рр.) та війна з Росією на Донбасі стають ближчими. У фільмі йдеться про історію Першої сотні Майдану, яка подолала внутрішнього ворога та перейшла на фронт, щоб боротися із зовнішнім ворогом.

Це занурення в епіцентр подій, відвертий художній та громадянський погляд на людські стосунки на тлі кривавих соціальних заворушень. Незмінні людські історії, сутички харизматичних персонажів, виклики та рішення на межі життя і смерті, пошуки взаємодії, перші кроки до формування громадянського суспільства. Усе це об’єднане розумінням пройденого шляху та оптимістичним поглядом на майбутнє України.

Художня особливість фільму в тому, що документальні хроніки змонтовані як фільм художній - занадто глибокий та чуттєвий сенс того, що відбувається на екрані, доноситься виключно у розмові кадру.

Фільм «Перша сотня» (реж. Ярослав Пілунський, Юлія Шашкова, Юрій Ґрузінов) отримує Приз глядацьких симпатій.

Фільм "Перша сотня" є володарем призу глядацьких симпатій міжнародного кінофестивалю Docudays UA-2018.

Зйомки фільму відбувалися з жовтня 2013 до грудня 2016 року.

Половину вартості фільму (1 989 325 грн) профінансувала держава.

Ця картина створена людьми дії й про людей дії, оскільки і герої фільму, і його творці пройшли усі можливі випробовування спочатку на Євромайдані, а потім і на війні. Вони були там від самого початку, бачили та пережили дуже багато. Юлія Шашкова була, зокрема, свідком лютневих розстрілів на Майдані, Юрій Грузінов та Ярослав Пілунський були захоплені в полон у Криму навесні 2014 року, і вони мають право на такий фільм і на такий погляд.

Особливістю цього погляду є зацікавленість у головних героях і відверте їм співчуття. А героями є люди, які так само пройшли увесь шлях – від створення Першої сотні самооборони та зведення першої барикади на Інститутській – до воєнних дій на Сході України. І цей процес включає не тільки бойові дії, ризик власним життям та здоров’ям, а й процес творення нового суспільства, фактично – нового світу.

Варто назвати цих людей: Євгенія Янченко (Єва), начальник медичної служби Першої сотні, Андрій Янченко (Висота), заступник сотника Першої сотні, Євген Акастьолов (Дев’ятка), заступник сотника Першої сотні, Антон Шевчук (Растішка), заступник начальника медичної служби Першої сотні, Олександр Абаєв (Хан), заступник сотника Першої сотні, керівник самооборони барикади, Олександр Третьяков (Касатка), сотник Першої сотні.

Героєм картини є також барикада на Інститутській, яка простояла 247 днів.

Перед нами – один із перших фільмів, у якому ми бачимо процес творення нового світу та нового типу стосунків між людьми. Він починається з руйнації старого світу, який тут показаний через численні бойові сутички, і закінчується народженням нового у прямому сенсу цього слова.

Важливо також сказати й про суто кінематографічні чесноти фільму «Перша сотня». Фільм – дуже виразний з боку візуального, винахідливо та віртуозно знятий, камера тут опиняється у самій гущі подій, передає атмосферу та творить драматичний ефект. Операторами фільму були Ярослав Пілунський та Юрій Грузінов – і саме візуальна складова визначили подальшу драматургію та режисерське бачення картини.


bottom of page