top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Пекельна Хоругва, або тепер уже ми їх "зробимо"!

«Пекельна Хоругва або тепер уже ми їх "зробимо"!», - такими словами Сашко Лірник анонсував вихід трейлера фільму «Пекельна Хоругва, або Рiздво Козацьке» наприкінці 2019 року.

Вчора, 16 лютого, День українського кіно в Римі пройшов на славу! Українська громада Риму залишилась не просто щаслива, але і зворушена щирістю та патріотизмом українського казкаря Сашка Лірника та фільму, до якого приклав перо маестро. Це перша яскрава, кумедна, місцями драматична і дуже проукраїнська казка, і єдиний козацький фільм, знятий професійно в незалежній Україні.

"Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке" – це фільм-казка для всієї родини про козаків, козацький рід, Рай і Пекло, Різдво й нечисту силу. Та не просто казка, а саме химерна українська казка, притаманна тільки українській культурі й українському характеру. Сама історія вщерть напоєна українським народним гумором, козацькою героїкою й закорінена в український фольклор і народну міфологію й вірування. В основу сценарію покладено твір Сашка Лірника, який і є сценаристом фільму, “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід.

«Взагалі мене дуже вкурвлює, що в Україні про козаків не знімають нічого. Про голі дупи знімають, про алкашів знімають, про дурнів знімають, про тупих хахлів знімають. А про нашу героїчну міфологію - табу».

Магія українського Різдва прийшла до Риму в сонячний, майже весняний день і повернула кожного глядача, в заповненому кінопалаці, в дитинство. Тонкий гумор, знайомі образи, атмосфера українських традицій, історичні факти народжують національного народного героя — козака, приклад для наслідування, відважного воїна, захисника простих людей. Особливо приємно було побачити чимало дітей в залі, які доволі емоційно реагував на те, що відбувалось на екрані.

«Як автор сценарію, я мав певні претензії до того, що у нас вийшло. Тепер бачу, що фільм "зайшов" глядачеві. Безперервний сміх, вигуки, коментарі дітей в залі, захват і гордість за Україну. Отак треба знімати кіно!».

І справді, перегляд стрічки не залишив нікого байдужим. Після перегляду, українська громада ще довго не відпускала письменника, висловлюючи свою вдячність та захват.

Такі фільми мають бути у кожному кінотеатрі України, на усіх телевізійних каналах, адже в них історія, яку мають знати перш за все самі ж українці, а молоде покоління надихатись від подвигів українських героїв.

На прем’єрі фільму в Римі була присутня й Оксана Максимчук – матір несправедливо засудженого в Італії нацгвардійця Віталія Марківа. У липні суд присяжних Павії засудив солдата до 24 років в’язниці, визнавши його «активним співучасником умисного убивства» італійського фотографа Адреа Роккеллі 5 років тому під час воєнних дій на Донбасі.

Жінка від щирого серця подякувала громаді за підтримку, громада ж в свою чергу висловила слова підтримки сім’ї солдата і сподівання на його перемогу в апеляційному суді.

А ми в черговий раз, хочемо нагадати, що Козацькому роду нема переводу! Все буде Україна!


bottom of page