top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Патріарх Філарета звернувся до Папи Франциска клопотатися перед Урядом Італії про "Справу Марківа"

Через кілька днів, 29 вересня 2020 року, в Апеляційному Суді Мілана розпочнеться апеляційний процес у справі Віталія Марківа.
 
 

До підтримку патріота, бійця Національної гвардії України Віталія Марківа, який ув’язнений в Італії долучився Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, написавши відкритого листа.

«Ви ще молодий чоловік, але вже є зразком справжнього свідомого українця. Живучи довгий час в Італії, Ви не перестали любити свою Батьківщину і, коли в неї трапилася біда, не роздумуючи повернулися, щоб боротися за її Незалежність і майбутнє. Спершу стали волонтером, активістом під час Революції Гідності, а потім пішли добровольцем зі зброєю в руках захищати Україну на Донбасі від російських окупантів у складі Національної гвардії України».
«Україна, та більшість демократичного світу, розуміють, що Ви насправді стали жертвою примітивної помсти імперської Росії, проти якої боролися за цілісність і самостійність нашої Держави. Ми сподіваємося, що апеляційний суд Мілану, отримавши нові докази від Вашого захисту, українських адвокатів (здобуті під час спеціального розслідування проведеного Міністерством внутрішніх справ України), встановить справедливість і визнає Вашу невинуватість».

Філарет закликав українців, які нині живуть в Італії, проявити свою громадянську позицію та всіма законними методами домагатися справедливого суду, долучившись до міжнародної акції «Free Markiv».

«Звертаюся до Його Святості, Папи Римського Франциска, міжнародної та правозахисної громадськості, звернути увагу на цю ситуацію та, зі свого боку, клопотатися перед Урядом Італії про незаангажований судовий розгляд у справі українця Віталія Марківа».

Нагадаємо, сторона захисту українського нацгвардійця Віталія Марківа в Італії подала 11 вересня до апеляційного суду нові виправдувальні докази у справі загибелі іноземних репортерів Андреа Роккеллі та Андрія Миронова на Донбасі у травні 2014 року.

bottom of page