top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Папа Франциск сьогодні проведе молитву за відпущення гріхів

В цей час, коли все людство переживає момент випробувань через пандемію, Папа запрошує католиків зібратися для спільної молитви.

27 березня, Папа уділить особливе благословення, яке зазвичай можна отримати на Різдво і Великдень. Благословення «Urbi et Orbi» передбачає можливість повного відпусту.

Нагадаємо, 22 березня після полудневої молитви «Ангел Господній» Папа Франциск зробив два заклики, а саме усім християнам спільно виголосити «Отче наш» 25 березня, а також закликав до молебню і до поклоніння Пресвятим Дарам, який він очолить у п’ятницю, 27 березня 2020 р. (о 18:00 год. римського часу, або 19.00 год. за київським часом). Молебень триватиме близько години.

ікона Salus Populi Romani

Біля центрального входу в Ватиканську базиліку будуть поміщені ікона Salus Populi Romani і чудотворне розп'яття з церкви Сан-Марчелло-аль-Корсо. Після читання зі Святого Письма Папа Франциск виголосить роздум. Молитва Святішого Отця завершиться Евхаристическим благословенням Urbi et Orbi за допомогою мас-медіа. До молебню можна приєднатися з веб-сторінки.

Всім, хто духовно приєднаються до цього молебню за допомогою ЗМІ, буде надана повна індульгенція згідно з правилами, викладеними в недавньому декреті Апостольської пенітенціарії.

«Будьте веселі в надії, в горі терпеливі, в молитві витривалі», – цими словами святого Павла з Послання до Римлян починається декрет Апостольської Пенітенціарії.

20 березня Апостольська пенітенціарія оприлюднила декрет про надання особливих індульгенцій вірним, зараженим КОВІД-19, а також медичним працівникам, родичам хворих і всім, хто тим чи іншим способом, в тому числі і молитвою, про них піклуються.

Декрет супроводжується заувагою пенітенціарії щодо можливості в регіонах, уражених пандемією, вдаватися до практики «колективного розрішення без попередньої індивідуальної сповіді», визначаючи необхідні для цього умови.
«Аби всі ті, які страждають з приводу Covid-19, могли саме в таїнстві цього терпіння відкрити “відкупительне страждання Христа”, ця Апостольська Пенітенціарія, ex auctoritate Summi Pontificis, покладаючись на слово Христа Господа і сприймаючи в дусі віри триваючу епідемію, яку слід переживати в дусі особистого навернення, уділяє дар відпустів згідно із наступними правилами», – йдеться в документі, що перераховує обставини й умови для їх отримання, - Повний відпуст надається вірним, ураженим коронавірусом, що перебувають в режимі карантину, якщо «з душею, віддаленою від будь-якого гріха, через засоби комунікації духовно єднатимуться з відправою Святої Меси, проказуванням Розарію, побожною практикою Хрестої дороги чи іншими формами набожності, або якщо, принаймні, прокажуть молитви “Вірую”, “Отче наш” і побожне ввізвання до Пречистої Діви Марії, жертвуючи це випробування в дусі віри в Бога й любові до ближніх, з бажанням сповнити звичні умови (сакраментальна сповідь, євхаристійне причастя й молитва в наміреннях Святішого Отця), як це стане можливим».

За такими ж умовами дар повного відпусту надається «медичним працівникам, родичам і всім тим, які наражаючись на небезпеку зараження, допомагають хворим на коронавірус.

У контексті триваючої епідемії, Апостольська Пенітенціарія надає повний відпуст за вищенаведеними умовами також тим вірним, які «жертвуватимуть відвідини Найсвятіших Тайн, або євхаристійну адорацію, принаймні півгодинне читання Святого Письма, проказування святого Розарію, побожне звершування Хресної дороги чи проказування коронки до Божого Милосердя, випрошуючи у Всемогутнього Бога припинення епідемії, полегшення для тих, які нею уражені та вічне спасіння для тих, кого Господь покликав до Себе.

«Силою сопричастя святих», ввіряючи «Божому милосердю всіх і кожного», Церква, як зазначається у декреті, молиться за тих, які не мають можливості отримати святе таїнство Єлеопомазання та останніх Сповіді й Причастя, і надає вірному повний відпуст в годині смерті, аби лише він був відповідно налаштованим і звично проказував протягом життя якусь молитву.

bottom of page