top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

"Очі Маріуполя": в Мілані відкрили виставку присвячену незламним захисникам міста

Виставка створена на основі зібраних фото- та ілюстративних матеріалів, що доповнюють однойменну книгу "Очі Маріуполя УКРАЇНСЬКІ СУПЕРГЕРОЇ. АЗОВСТАЛЬ".
 

На фото: Денис Прокопенко (нар. 27 червня 1991) — український офіцер, підполковник Національної гвардії України, командир Окремого загону спеціального призначення «Азов», учасник російсько-української війни, Герой України (19 березня 2022).

 
"Ця книга — відбиток історії, що творилася у нас на очах. Живий нерв, сплетений з телефонних розмов, які чули стіни зруйнованої «Азовсталі», з повідомлень, які надсилалися з оточеного гарнізону, з почуттів, застиглих у лініях малюнків коханих. Ця книга - це уривки з переписок та дзвінків. Це фото та історії героїчних оборонців; малюнки, які присвячували їм кохані та митці з усієї країни; вірші. Це книга з любові і про любов", - йдеться в анотації до книги.

Як зазначається на сайті книги, робота над нею розпочалася ще навесні 2022 року. Тоді до авторки Анастасії Дмитрук почали звертатися родичі захисників Маріуполя з проханням розповісти про "сталевих" героїв у мережі та привернути увагу до ситуації в місті. Так пізніше з’явилося видання, в якому зібрані історії бійців, а за QR-кодами – доступні їхні унікальні відеоархіви.

 

На фото: Кулеметник Азову — Микола «Фрост» Кущ (23 квітня 1998 року)

 
Місія проєкту — показати світу, що захисники України це не уявні бойові одиниці, а цілком реальні красиві, закохані, живі люди, які сьогодні захищають безпеку всього демократичного світу.
 
 

Виставка повинна розвіяти, всі створені московією, міфи про захисників Маріуполя, та показати, що це воїни безпрецедентної мужності та стійкості, які попри надскладні обставини не склали зброю, не відступили від слова присяги, не зрадили побратимів. Вони вистояли 86 днів сам на сам проти однієї з найбільших армій світу!

 
 

Виставка «Очі Маріуполя» в Мілані організована асоціацією UaMi за підтримки Муніципалітету №1, мерії міста Мілан та Генерального консульства України в Мілані триватиме до 17 вересня на via Dante.

 
 

bottom of page