top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Оренда квартири в Італії: помилки, яких слід уникати. Частина 1

Оренда помешкання може бути потребою, яка виникатиме не раз в житті: зміна місця проживання з метою роботи або для возз’єднання з членами сім’ї, бажання вперше піти з дому та почати самостійне життя. Існує багато можливих причин, які можуть змусити нас шукати квартиру для проживання.
 

Мар'яна Білик допоможе нам розібратись, чого не слід робити, щоб не шкодувати, як тільки ви знайдете нове житло і підпишете контракт із власником.


Оренда і не читання договору

Вивчення договору має важливе значення у всіх аспектах життя, тим більше, коли ви берете в оренду квартиру.

Підписуючи контракт, ви заявляєте, що погоджуєтесь із власником щодо кожного зазначеного пункту. Бажано, щоб копія договору була направлена вам для опрацювання та внесення корективів заздалегідь. Важливо уважно вивчити кожний пункт, таким чином, уникнути неприємностей пізніше.

Прочитайте все уважно, не поспішаючи, порадьтеся із друзями та знайомими, які, можливо, можуть пояснити деякі аспекти. Тоді зателефонуйте майбутньому орендодавцю, щоб отримати роз’яснення щодо деяких незрозумілих для вас аспектів.

Коли ви вибрали ідеальну квартиру, важливо, провести повторний огляд з власником майна, взявши до відома всі наявні проблеми. Лише після цього другого візиту доцільно сісти, щоб підписати договір оренди. До нього також має бути доданий документ, який повідомляє про будь-які несправності, які вже є в квартирі. Таким чином, вас ніколи не можуть звинуватити у збитках, які вже були очевидними.

 

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook UA Diaspora Italia - Сторінка української діаспори в Італії

 
 
Ніколи не приймайте усні та неписані пункти в договорі.

Знайшовши ідеальну квартиру, власник може вставити деякі усні домовленості сприятливі для вас, наприклад, платити в кінці місяця, а не на початку, або оплатити деякі технічні роботи, такі як заміна крана, що тече, або зламана лампа. Пам'ятайте, що усна угода не має жодної цінності і ніколи не може бути продемонстрована пізніше: лише написане в договорі має юридичну цінність, і перш за все, вона, безумовно, буде дотримана власником житла. Не забудьте додати до контракту оренди фотографії поточного стану помешкання, особливо, коли вже є явні ознаки несправностей.


ЗДАМ БУДИНОК І НЕ ПІДПИСУЮ ВСІ СТОРІНКИ

Підписуючи будь-який контракт, будь то на продаж, оренду чи купівлю активу певної вартості, добре і доцільно підписати всі сторінки документа. Таким чином, сторінки з реченнями, про які ви не знали і які вам не подобаються, ніколи не можна вставити без вашого відома.

Пам’ятайте, що письмовий контракт - найкраща гарантія вашого майбутнього: лише склавши офіційний документ, ви будете захищені, що б не сталося протягом наступних місяців чи років.


ЗНЯТИ БУДИНОК: ЗНАТИ ТИП ТА ТРИВАЛІСТЬ ОРЕНДИ

Італійське законодавство чітко регулює договори оренди, визначаючи тривалість та відповідні правила анулювання.

Точніше, типові контрактні форми передбачають:

  • «Canone Libero» звичайний контракт 4 + 4, полягає у вільному визначенні орендної плати сторонами. Він являє собою найбільш розповсюджену форму і має тривалість, встановлену законом, на 4 роки, яка може бути продовжена ще на чотири роки, якщо її не скасувати. Для орендодавця скасування може бути здійснено лише з причин, чітко визначених законодавством. Сторони можуть вільно приймати рішення щодо допоміжних елементів договору.

  • «Transitorio» тимчасовий контракт 1 – 18 місяців, що використовується, коли ви збираєтеся орендувати нерухомість на термін не менше одного і не більше 18 місяців. Він відповідає потребам робітників та студентів, яким на певний час доведеться переїхати в інше місце для роботи чи навчання. Потрібно чітко вказати, що це тимчасовий контракт, інакше після закінчення терміну контракт автоматично стає контрактом тривалістю 4 + 4 роки.

  • «Convenzionato» 3 + 2, договір оренди передбачає лише мінімальну тривалість, рівну трьом рокам. Після закінчення терміну дії дворічне автоматичне продовження спрацьовує у випадку, якщо сторони не домовились про трирічне продовження та не скасували його. Менша тривалість компенсується контрольованою орендною платою, яка фіксується на основі таблиці, узгодженої між організаціями власників та організаціями орендарів, різною в кожному муніципалітеті. На фіскальному рівні ці контракти мають нижчі податки, а в деяких випадках навіть податкові знижки.

  • «Studenti Universitari» контракт для студентів, що триває від 6 до 36 місяців. Після закінчення терміну дії договір оренди автоматично продовжується на той самий термін, якщо орендар його не скасує.

  • «Uso turistico» контракт на туристичне користування, максимальна тривалість 3 місяці. Ця форма договору особливо стосується туристичних структур і призначена для оренди квартир та будинків виключно для туристичних цілей. Контракт не включає допоміжні послуги, такі як щоденне прибирання, зміна білизни, харчування, що є типовими для готельного договору.

  • «Contratto di locazione cedolare secca» це договір оренди з факультативним податковим режимом, який орендодавець може використовувати для договорів оренди житлової нерухомості та пов’язаних з ними приміщень. Коли обирається ця система, орендодавець буде платити податок на прибуток фізичних осіб та додаткові збори за певними тарифами. Коли власник майна вибирає цей договір оренди, він більше не повинен сплачувати реєстраційний податок та гербовий збір. Він також відмовляється від можливості протягом усього терміну дії контракту вимагати оновлення орендної плати, включаючи зміну індексу цін Istat.

В наступних публікаціях розкажемо про інші аспекти оренди.


автор Мар'яна Білик

bottom of page