top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Нові пільги на консульські послуги для українських громадян за кордоном

Кабінет міністрів схвалив підготовлений МЗС проєкт Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо надання пільг окремим категоріям громадян України, що звертаються за вчиненням консульських дій”.

Про це повідомили на офіційній сторінці МЗС у facebook.


 

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook UA Diaspora Italia - Сторінка української діаспори в Італії

 
 

23 грудня Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу МЗС України встановити пільги окремим категоріям громадян України при сплаті консульського збору за вчинення консульських дій в українських закордонних дипломатичних установах.

Про ініціативу розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба:

“Удосконалення консульських послуг для українців за кордоном є одним із моїх пріоритетів. Ми зробили черговий крок у цьому напрямі - Уряд України підтримав пропозицію МЗС надати пільги окремим категоріям громадян при оформленні закордонних паспортів та наданні нотаріальних послуг. Постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи у рамках категорій 1 і 2, особи з інвалідністю І і ІІ груп та діти з інвалідністю зможуть отримати ці послуги безкоштовно”.

Законопроєкт створює правові підстави для безоплатного оформлення закордонних паспортів та надання нотаріальних послуг особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1 і 2, особам з інвалідністю І та ІІ груп, дітям з інвалідністю.

Коли чекати

Після схвалення Верховною Радою і підписання Президентом проєкт стане Законом і встановлені ним пільги при сплаті консульського збору будуть введені в дію з 1 січня 2022 року.

Міністерство закордонних справ України продовжуватиме забезпечувати всебічний захист українських громадян за кордоном, перетворюватиме консульські послуги на зручний та комфортний сервіс.

bottom of page