• UA Diaspora Italia

Нові докази у справі збитого над Донбасом у 2014 році літака рейсу MH17

Нідерландські прокурори під час судового процесу щодо збитого над Донбасом у 2014 році літака рейсу MH17 представили записи, які свідчать про причетність підозрюваних до цієї справи.

Про це повідомляє ukrinform.ua з посиланням на NRC.

Foto Robin van Lonkhuijsen/ANP

“Підозрювані у справі MH17 у телефонній розмові повідомили незабаром після катастрофи, що їхня установка "Бук" збила літак. Це випливає з нових записів, що були представлені прокуратурою у п’ятницю”, - йдеться у повідомленні.

Зокрема, запис свідчить про те, що спочатку бойовики думали, що знищили український військовий літак.

Згідно з цими матеріалами, о 16:48, незабаром після катастрофи MH17 на Сході України, підозрюваний Леонід Харченко зателефонував підозрюваному Сергію Дубинському і сказав: "Ми на місці. Ми вже збили "Сушку" (як відомо, на сленгу "Сушка" означає літак-винищувач). Пізніше ввечері, о 19:52, Дубинський говорив телефоном з підозрюваним Олегом Пулатовим. Зокрема, він запитував: "Скажіть, стріляв наш "Бук" чи ні?" На що Пулатов відповів: "Бук" збив "Сушку".

Ці матеріали були оприлюднені у відповідь на запити на розслідування захисту Пулатова, які заявляли, що приділено мало уваги альтернативним версіям збиття МН17, зокрема тій, що борт начебто міг знищити український військовий літак.