top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Незабаром італійські музеї заговорять українською мовою

"Сьогодні мала честь відкрити Міжнародний форум культурної дипломатії та можливість разом з іншими його учасниками шукати нові підходи для презентації України у світі. Одразу адаптуючись до викликів сьогодення – в онлайн-форматі" - повідомила перша леді на своїй сторінці у Facebook.
 
 

Користуючись нагодою, Олена Зеленська також оголосила про розширення мережі україномовних аудіогідів. Днями закінчилась робота над перекладом і звукозаписом аудіогіда українською для римського Колізею і вже передали файли музею для інтеграції їх у систему.

"Незабаром Колізей заговорить українською! А трохи згодом – французький Версаль та ізраїльський Яд Вашем, з якими вже підписано меморандуми про співпрацю" - говориться в повідомленні.
 
 
 
Культурна дипломатія – дуже широке поняття, з великою кількістю можливостей та інструментів для залучення й самовираження. Форматів – безліч, але мета – єдина: якомога ширше та яскравіше презентувати нашу країну у світі через її культуру та мову. Впровадження україномовних аудіогідів у найбільших світових музеях та культурних пам’ятках – формат, який обрала для себе я. Це мій спосіб зробити свій внесок у промоцію України та українського на міжнародній арені.
 

Вона зауважила, що від початку її діяльності уже запущено сім аудіогідів, зокрема в Австрії (галерея Альбертіна та Музей історії мистецтв у Відні), Туреччині (палаці Долмабахче, музеї просто неба Ефес та Національному парку Гьореме), Азербайджані (Національний музей килима у Баку) та Латвії (Національний художній музей у Ризі). На завершальному етапі перебуває ще три проєкти із запровадження україномовних аудіогідів - для музеїв Чорногорії, Італії та Литви.

За її словами, також досягнуто домовленості щодо впровадження українських аудіогідів з п'ятьма музеями у Франції, Італії, Ізраїлі та Німеччині.

"Великі плани, хочеться охопити якомога більше цікавих місць, щоб наші співвітчизники й люди, які розмовляють українською мовою, які вважають українську мову рідною, могли долучитися до пам'яток світової культури та історії саме рідною мовою", - підкреслила перша леді.

Олена Зеленська наголосила, що промотування України у світі, це про те, що наш голос, голос української мови, зазвучав у видатних музеях світу, це про те, що український прапор буде разом з прапорами інших країн у мовному переліку аудіогідів музеїв світу.

bottom of page