top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Молоді хлопці стали заручниками коронавірусу в Мілані. ВІДЕО

25 березня, соцмережу facebook облетіло оголошення про двох молодих українських хлопців, які залишились просто неба в Мілані.

У зв'язку з поширенням коронавірусу та прийняттям Італійською державою жорстоких запобіжних заходів пов'язаних з цим, молоді люди залишились без роботи та житла. За словами одного з потерпілих, звернувшись в Генеральне консульство України в Мілані, хлопцям було запропоновано відправитись на залізничний вокзал та чекати можливого авіарейсу з Італії в Україну.

Своє бачення ситуації молоді люди розповіли Віталію Карпіку, який приїхав до хлопців на вокзал, щоб допомогти їм у цій скрутній ситуації. Відео зняте на телефон самим паном Віталієм:

Не довго довелось чекати відповідь самих консулів, які на своїй офіційній сторінці у Facebook написали відповідь та пояснення, щодо цієї ситуації:

«На жаль, люди часто чують те, що хочуть почути, діють так, як вони вважають за доцільне, а потім перекладають провину за свої вчинки чи бездіяльність на третіх осіб».
«Двоє чоловіків у понеділок 23 березня прийшли до консульства із запитанням: «Як нам повернутися в Україну?». Їм було повідомлено, що 25 березня плануються рейси до Києва з двох аеропортів Італії. Враховуючи, що транспорт по території Італії зараз ходить за непередбачуваним розкладом, хлопцям було надано пораду не гаяти часу, прямувати до залізничної станції Milano Centrale, зв’язуватися з родичами та знайомими, визначатися з аеропортом вильоту, придбати залізничні та авіаквитки та в середу вилітати в Україну". В результаті маємо: хлопці в силу якихось, тільки їм відомих причин, рейсами не скористалися та залишились в Мілані. Хто у цьому винний? За їх версією – консульство! Звичайно, хто ж ще?».

На превеликий жаль, у таких випадках головну роль відіграє людський фактор. Непорозуміння двох сторін призвело до того, що одні, не використавши реальну можливість повернутись додому, залишились просто неба у чужій крані без елементарних засобів для існування, а інші, стали ціллю для популістських коментарів та мішенню для неаргументованої критики.

«На даний час у списку тих, хто звернувся до Генерального консульства України в Мілані з проханням про сприяння у поверненні в Україну, нараховується 510 осіб. Ми працюємо з кожним! Декому з них вже вдалося скористатися рейсами з Риму або Неаполя та повернутися до дому. Тому просимо докласти також власних зусиль для пошуку альтернативних шляхів Вашого виїзду в Україну, з урахуванням того, що ситуація з режимом пропуску через наземні кордони або з авіарейсами постійно змінюється!» - зазначило ГКУ в Мілані у своєму повідомленні!
 

Консульські прийоми громадян тимчасово припиняються, тому дипломати просять громадян звертатись до установ в дистанційному режимі. У разі виникнення надзвичайної ситуації необхідно звертатися на гарячу лінію:

🔰РИМ +39 351 988 68 23

🔰МІЛАН +39 348 725 40 38 gc_itm@mfa.gov.ua

🔰НЕАПОЛЬ +39 327 736 48 22 gc_itn@mfa.gov.ua

bottom of page