top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Молодіжному симфонічному оркестру вручили премію Саксонського Моцартівського товариства Mozartpreis

20 жовтня у церкві Святого Маркуса в Кемніці, що в Німеччині, під час святкового концерту Молодіжному симфонічному оркестру України/YsOU вручили премію Саксонського Моцартівського товариства Mozartpreis 2021.

Про це на своїй фейсбук-сторінці розповіла засновниця та артдиректорка Молодіжного симфонічного оркестру Оксана Линів.


У зв’язку з обмеженнями через пандемію Молодіжний симфонічний оркестр України не зміг виступити в Кемніці у повному складі. Та все ж святковий концерт відбувся за участі музикантів оркестру, які навчаються в Європі.За словами Линів, вручення провела доктор Габріелє Рамзауер, директорка архіву Моцартів в Зальцбурзі та директорка музеїв Моцарта Міжнародної фундації Моцартеум Зальцбург. Премію урочисто передала міністерка культури Саксонії Барбара Клєпш."Особливо дякуємо нашому запрошеному солісту, українському піаністу Антонію Баришевському, який виконав велику сольну програму з творів українських композиторів. Крім того, за участі молодих музикантів Тараса Зданюка (скрипка) / Анни Макарової (альт) / Анастасії Мякушко (віолончель) прозвучав один з найвідоміших камерних творів В.А.Моцарта Фортепіанний квартет № 1 KV 478", — написала Оксана Линів.

На завершення концерту українські музиканти приєдналися до Молодіжного оркестру "100 дітей Моцарта", що стало символом музичного об'єднання без кордонів.


Нагадуємо, всесвітньо відома українська диригентка Оксана Линів стала музичним директором італійського Teatro Comunale Bologna, в якому в різні століття ставили світові прем‘єри своїх творів Россіні, Белліні, Доніцетті, Верді і Ваґнер.

Талановита львів’янка стала першою жінкою за всю історію існування театру (1763 рік), яка була запрошена обійняти цю високу та відповідальну посаду.

"Це безпрецедентний приклад зламу як гендерних стереотипів в класичному консервативному музичному середовищі, так і визнання українських митців на світовому рівні", - зазначили в дописі про подію в Посольстві України в Італії.
bottom of page