top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Ми – цивілізована держава й хочемо миру, але справедливого миру. І справедливих, чесних вироків!

Перемога для України – це не лише звільнення від російських окупантів усіх своїх територій, а й притягнення до справедливої відповідальності всіх винних у злочині агресії проти нашої держави.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю представникам італійських ЗМІ під час офіційного візиту до Італії.

 
 

Відповідаючи на запитання, Глава Української держави зазначив, що однієї лише деокупації українських територій буде недостатньо для тих наших громадян, які на війні втратили своїх дітей.

«Я знаю людей, які казали, звертаючись до мене, – я нагороджував їхніх дітей посмертно… Вони говорили: «Ми вас дуже просимо: не тільки наша рідна земля. Не пробачайте. Ті, хто віддавав накази, повинні відповісти. Ми хочемо суду. Нам мало божого суду – ми хочемо реальної справедливості. Ми вимагаємо її, ми не зможемо заснути». Це старі люди, які ховали своїх молодих дітей, які пішли на війну й загинули заради держави», – розповів він.
 

 
 

Тому, за словами Володимир Зеленського, і для цих людей, і для нього як Президента України перемога – це не лише повернення територій.

«Ми – цивілізована держава й хочемо миру, але справедливого миру. І справедливих, чесних вироків убивцям», – наголосив Президент.

Він також зазначив, що агресія з боку РФ може бути різною – не лише у вигляді ракет, а й шантажу, зокрема енергетичного. Глава держави висловив застереження, що у разі програшу України у війні російська агресія піде далі й пошириться на країни НАТО і Європейського Союзу, і тоді вже суспільствам європейських держав доведеться відправляти своїх дітей, батьків на війну.

 
 
 
«Я готовий до прагматичної розмови. Я вважаю, ваше суспільство має бути готове й має знати: краще допомагати Україні», – сказав Володимир Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що немає сенсу у спробах тих чи інших країн або впливових особистостей стати посередником між Україною та Росією для припинення війни, але наша держава зацікавлена у пропозиціях, що можуть сприяти досягненню справедливого миру, насамперед на основі української формули миру. Про це Глава держави сказав відповідаючи на запитання щодо можливої ролі Китаю чи Ватикану у встановленні миру в Україні.

«Росія почала війну. Життя забрала Росія. Війна – на нашій землі. Ми знаємо всі кризи, які були, виклики: ядерні, екологічні, продовольчі, енергетичні. Лише ми знаємо, як це. Ми запропонували не штучний план – ми запропонували, як можна вийти із цієї ситуації, закінчити війну – за законом, поважаючи Статут ООН, міжнародне право, людей, цінності», – зазначив Володимир Зеленський.
 
 

За його словами, Україна вітає пропозиції третіх сторін стосовно допомоги в подоланні спровокованих війною криз і в завершенні війни. Як наголосив Глава держави, українська формула миру полягає в тому, щоб залучити ті країни, які справді хочуть досягти миру у Європі.

Зокрема, акцентував Президент, у розв’язанні питання ядерної безпеки Україна дуже зацікавлена у допомозі ядерних держав, адже вони є й гарантами Будапештського меморандуму.

«Нехай вони прийдуть на цей майданчик, і ми проговоримо, як це вирішити. Ми не хочемо нічого нав’язувати, ми хочемо просто розуміння, що не може бути зброї, бойовиків на АЕС. Не може атомна станція не працювати, не можна її затоплювати, не можна погрожувати знову всьому Європейському континенту «Чорнобилем», тільки в шість разів більшим», – сказав він.

Водночас Володимир Зеленський наголосив: не потрібні посередники між Україною та агресором, який захопив наші території, тому що українці добре пам’ятають, чим закінчилося посередництво з Президентом РФ Володимиром Путіним у межах Нормандського формату.

«Ми маємо розробити план дій щодо справедливого миру в Україні. І ось тут ми запрошуємо – я це сказав Його Святості – і Ватикан як одного з лідерів до цього формату», – розповів він.
 
 
 

bottom of page