top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Мистецтво вічне, життя коротке

Мистецтво вічне, життя коротке — відомий афоризм, перекладений українською мовою із латинського ars longa, vita brevis (est) - так говорили древнi римляни. Це вираження означає, що цiнностi, втiленi у творах мистецтва, вiчнi й не втрачають своєï значимостi.
 
 
Дивлячись на великi архiтектурнi спорудження минулого, переконуєшся в тiм, що це словосполучення абсолютно вiрне. Але як бути iз творами сучасного мистецтва?
 

Після ослаблення карантинних заходів Венеція знову запрошує італійців погуляти у сонячну погоду та сфотографуватися перед деякими найвідомішими пам'ятками.

Італія відкриє свої кордони Європейському Союзу 3 червня, а заборона на поїздки між регіонами країни перестане діяти з 2 червня. Люди Венето миають можливість першими відвідати Венецію після блокади.

 
Мешканці та гості Венеції минулого тижня були свідками цікавої експозиції - на знаменитій площі Святого Марка з’явився бетонний фалос.
 
 

Це викликало сміх на обличчях громадян, які почали фотографуватися на фоні даного витвору мистецтва. На місце події були викликані спецпідрозділи та пожежники до встановлення походження матеріалу.

Назва роботи #ciapaipaebae була вигравірувана на масці, яка одягнена на скульптуру. Цей хештег запустив заклик до всього світу, який заставляє задуматись над тим, як одна проблема може за кілька тижнів ввігнати глобальне суспільство в хаос.

 
 

За даними видання Dire, автор скульптури (він попросив про анонімність) таким чином хотів нагадати жителям міста, що «Венеція жива і повинна жити» і що вони не повинні здаватися.

Фалос, за його словами, є символом життя, а маска і сталеві троси, які також використані в роботі, символізують собою обмеження, введені через коронавірус. Написи на об'єкті в тому числі висловлюють надію, що після пандемії Венецію перестануть експлуатувати як туристичний центр.

За словами автора, вага скульптури складає близько 200 кілограмів. Через кілька хвилин після встановлення скульптури поліцейські намагалися її забрати з площі, але вона виявилася занадто важкою.

bottom of page