top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

МЗС України рішуче засуджує поїздку делегації муніципалітетів Сицилії до тимчасово окупованого Криму

Делегація з Італії, що представляє ряд муніципалітетів Сицилії, прибула в понеділок, 2 березня, в окупований Росією Крим з ознайомчим візитом.

Члени делегації мали намір обговорити співробітництво в сфері житлово-комунального господарства з окупаційною владою Сімферополя і Євпаторії, а також ознайомиться з визначними пам'ятками Кримського півострова, відвідати Ялту і Лівадійський палац. Візит триватиме до 6 березня 2020 року. «Прибула делегація з Італії, це представники різних муніципалітетів з Сицилії. Це їх перший візит до Криму. Серед тем, які передбачається обговорити, співпраця в галузі житлово-комунального господарства», - повідомив глава комітету з народної дипломатії і міжнаціональних відносин Держради окупованого Криму Юрій Гемпель.

МЗС України рішуче засуджує поїздку делегації муніципалітетів Сицилії до тимчасово окупованої Російською Федерацією Автономної Республіки Крим.

Зазначена поїздка є відвертим порушенням законодавства України і норм міжнародного права та такою, що підриває суверенітет і територіальну цілісність України. Відвідання ТОТ АР Крим сицилійською делегацією спрямоване на догоду Росії-агресору у її протиправних діях та не відповідає політиці невизнання Європейського Союзу, співзасновником якого є Італія.

На підтвердження цього 4 березня Комітет постійних представників ЄС погодив проект рішення про продовження індивідуальних санкцій проти осіб, причетних до порушення територіальної цілісності та суверенітету України.

Що стосується окремо позиції Італії, то під час нещодавнього візиту Президента України Володимира Зеленського до Рима італійські лідери вкотре на найвищому рівні підтвердили підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Міністерство закордонних справ України звертає увагу на необхідність дотримання усіма іноземними громадянами чинного Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. Вкотре наголошує на неминучій правовій відповідальності за його порушення. Будь-які контакти чи співпраця з російською окупаційною адміністрацією в Криму не визнаються міжнародною спільнотою і відтак не мають юридичної сили.

bottom of page