top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Маніфестація "Справедливість для Віталія Марківа!" 13 липня у Римі

В понеділок, 13 липня 2020 року, в 17.00 на площі Монте Чіторіо, перед італійським парламентом відбудеться маніфестація "Справедливість для Віталія Марківа!".

Про це повідомив представник української громади в Італії, голова Християнського товариства українців в Італії  Олесь Городецький на своїй сторінці у Facebook

 
 

Боєць Нацгвардії Вітаоій Марків був затриманий в Італії влітку 2017 року за обвинуваченням у нібито причетності до загибелі італійського фотокореспондента Рокеллі 24 травня 2014 року у районі Слов’янська Донецької області.

Християнське товариство українців в Італії, Оргкомітет Євромайдан Рим, Конгрес Українців Італії та Українська Громада регіону Марке закликають всіх людей доброї волі прийти 13 липня під стіни італійського парламенту щоб висловити свою солідарність "в'язню сумління", несправедливо засудженому нацгвардійцю, Віталію Марківу та підримати вимогу справедливого розгляду в Апеляційному суді!

Маніфестація приурочена до річниці ганебного вироку суду присяжних міста Павії, який засудив невинного військового Національної Гвардії України до 24 років позбавлення волі. На осінь 2020 року очікується розгляд справи Віталія Марківа в Апеляційному суді присяжних Мілану.

Метою акції, як стверджують організатори, є привернути увагу італійського суспільства та інституцій держави Італії до цієї справи і вимагати справедливого розгляду в апеляційній інстанції.
 
 
"Віталій Марків завжди стверджував про свою непричетність до загибелі Андреа Роккеллі. За два роки слідством не було надано жодного доказу його вини. Не зважаючи на це, на основі абсурдних гіпотез та домислів судом першої інстанції був винесений звинувачувальний вирок, який не витримує жодної критики. Ми вимагаємо справедливого суду! Ми вимагаємо неупередженого та об'єктивного розслідування смерті Андреа Роккеллі! Ми вимагаємо звільнення невинної людини - Віталія Марківа!" - наголосив у воєму повідомленні пан Олесь.

Маніфестація пройде з дотриманням соціальної дистанції. Мати з собою маски.

Посол України в Італії Євген Перелигін закликав італійські ЗМІ об'єктивно висвітлювати справу українського нацгвардійця Віталія Марківа. Про це 28 травня повідомило дипвідомство на своїй сторінці в Facebook.

«Трагічна історія італійського репортера Андреа Рокеллі не повинна розглядатися поза контекстом російської агресії, проти якої боролися захисники України, зокрема й Віталій Марків». Не дивлячись ні на що, я вірю у справедливість італійської судової системи, яка має продемонструвати свою незаангажованість, повернувши свободу та гідність Віталію Марківу», – говорить посол.
bottom of page