top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Літак з останньою групою російських військових, повернувся з Італії до Росії

У зв'язку з світовою пандемією коронавірусу, Москва відряджає воєнних в інші країни і тепер називає їх «військовими вірусологами». Проте основна мета таких «добровольців» – це дещо інше, ніж допомога тим країнам, куди вони прибули.
 
 
 
Нарешті, літак з останньою групою російських військових, які брали участь в боротьбі з коронавірусом в Італії, повернувся в Росію. Про це в п'ятницю, 15 травня, повідомило Міноборони Росії.

Перші військові Іл-76 з Росії приземлилися ввечері 22 березня на військовій базі Пратика-ді-Маре поблизу Рима. Їх навіть зустрічали високі італійські чини на чолі з міністром закордонних справ Луїджі ді Майо. До Італії прибуло 15 літаків, які привезли певний вантаж і фахівців. Офіційна мета – допомогти Італії подолати пандемію. За повідомленням російського Міноборони, на Апенніни доставили більше сотні експертів, а також медичне обладнання, «мобільні засоби дезінфекції з запасом дезінфікуючих засобів, мобільні лабораторії для діагностики вірусних захворювань».

 
 

Про таку російську допомогу домовилися італійський прем’єр Джузеппе Конте і президент Росії Володимир Путін.

«Цією місією, керують російські військові, тому, думаю, це також ідея «гуманізації» цих військових. А в цілому – це комплексна операція інформаційної війни», – говорить у коментарі «Громадському ТБ» український дипломат, ексміністр закордонних справ Павло Клімкін.
 

Останній літак Іл-76 ВКС Росії вилетів з аеропорту Віллафранка у Вероні. На його борту 13 військовослужбовців і спеціальна військова техніка. Цим рейсом була завершена доставка російських фахівців і спеціальної техніки на територію Російської Федерації. У групі 13 осіб. Проводив російських військовослужбовців на аеродромі генеральний консул Російської Федерації в Мілані Олександр Нурізаде.

 
 
Вся ця «допомога» – це російська «комедія», якою Москва приховує справжні свої наміри, вважають світові експерти-політологи.

І перша з них – це зміцнення геополітичного впливу Росії в Італії та регіоні. Як стверджує в коментарі La Stampa генерал Марк Бертоліні, «регіон східного і центрального Середземномор’я – це плацдарм для боротьби за гегемонію від Сирії до Лівії. Ми повинні уникнути того, щоб криза санітарного характеру перетворилась в політичну і військову операцію. Якщо нам пропонують допомогу – добре, але ми повинні виставляти певні межі».

 

У лексиконі незабаром може з’явитись нове визначення «російський військовий вірусолог». Його застосовуватимуть замість раніше вживаного «іхтамнєт». Кілька останніх років поспіль Росія таємно відряджала військових в інші країни, а коли ці факти виявлялись, вона просто «включала дурня» і все заперечувала, заявляючи, що їх там немає, або це «туристи».

bottom of page