top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Лікар МВС Юрій Сак про роботу в Італії

Юрій Сак керівник госпіталю МВС в Київській області, що був у складі української команди лікарів, які надавали допомогу італійським медикам у боротьбі з коронавірусом, та працював у шпиталі для COVID-позитивних пацієнтів провінції Марке міста Пезаро, в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» розповів про свій досвід боротьби з Covid-19.
 
 
«Ми прилетіли на військовий аеродром у Рим. Підлітаючи ще до аеродрому, пролітаючи над Римом, ми побачили повністю пусті дороги, пусті міста, практично ні однієї машини. Вже коли ми прилетіли, приземлились, взяли свої речі і почали переміщалися до місця, де ми працювали три тижні, ми 4 години переміщалися по автобанам Італії. Ми за 4 години побачили буквально десяток машин, і це дуже сильно контрастувало з тим, що ми бачили, коли ми летіли назад і пролітали над Києвом, і рухалися по дорогах Києва. Це дуже кидається в очі, це з приводу карантину, з приводу тих мір, які приймала Італія і приймала Україна», - сказав Сак.

Він також додав, що українських медиків прийняли дуже тепло.

«Всі лікарі до нас ставилися позитивно. Ми одразу озвучили свою місію – допомогти і отримати досвід лікування пацієнтів з Covid-19. Італійські медики пояснювали, як проходить діагностика та лікування. Ми ознайомилися з протоколами та ліками, які застосовуються», - зазначив пан Юрій.

Керівник госпіталю МВС Київщини відмітив, що зі слів італійських лікарів, медики не встигали приймати усіх пацієнтів, і їм доводилося вирішувати, кого рятувати, а кого рятувати не варто, бо не вистачало рук.

«І вони чітко для себе визначили: легких пацієнтів вони не госпіталізують, вони їх відправляють на самоізоляцію, то це в принципі і ми використовуємо. В госпіталь клали лише осіб із середнім ступенем тяжкості і важких пацієнтів», - уточнив він.
 
 
«Коли ми задавали питання нашим італійським колегам, чи змінилася у них у зв’язку з епідемію зарплата, вони сказали, - так змінилася, у сторону зменшення. Нам було цікаво, чому. Вони кажуть: бо зарплата лікаря в Італії залежить від роботи в госпіталі і консультацій поза госпіталем. І ці консультації в період епідемії, - вони відпали, і зарплата зменшилася. Я спитав, скільки їх звільнилося? Нам відповіли, що жоден не звільнився і жоден нікуди не перевівся. Вони дуже згуртовані та дорожать місцем, де вони працюють», - зазначив Сак.

Він наголосив, що вони побачили, що італійські лікарі дуже комунікабельні, вони були готові ділитися своїм напрацьованим досвідом і робили це із задоволенням.

Досвід перебування в Італії і роботу з італійськими лікарями Сак назвав пізнавальним.

Він відмітив, що оснащення італійських лікарень набагато вище технологічно від українського.

«Так, подібне оснащення ми можемо побачити в деяких центральних клініках Києва, може, Дніпра, Харкова, можливо, у райлікарнях ми такого не побачимо. Основна зараз задача – зберегти персонал, зберегти лікарів, медсестер, санітарок, які наразі опинилися у такій ситуації коли у них дилема: залишатися працювати чи кидати ті місця, де у них високий ризик захворіти», - поінформував керівник госпіталю МВС Київщини.
 

Нагадуємо, як повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ України, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вручив нагороди медикам системи МВС, які протягом трьох тижнів допомагали італійським колегам у боротьбі з коронавірусом. Глава МВС вручив їм годинники і премії.

bottom of page