top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Лікарні Києва та Італії обмінялися досвідом у протидії пандемії коронавірусу COVID-19

Лікарні Києва та Італії обмінялися досвідом у протидії пандемії коронавірусу COVID-19.

Про це повідомляє офіційний портал Києва.

 
 
15 травня у режимі відеоконференції медики семи «опорних» столичних лікарень мали можливість поставити італійським експертам актуальні питання щодо протидії пандемії.
 
 

Вітаючи італійських експертів, виконувач обов’язків першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський подякував Надзвичайному та Повноважному Послу Італійської Республіки в Україні Давіду Ла Чечілії за можливість проведення відеоконференції. Також він окремо висловив слова вдячності італійським експертам: професору, доктору медицини Вальтеру Річчіарді та професору Массімо Фантоні.

«Пандемія нового коронавірусу, який стрімко поширюється світом, стала справжнім викликом для всіх – багато країн закривають свої кордони, зупиняють транспорт та виробництво, вводять карантин та здійснюють всі можливі заходи задля попередження розповсюдження коронавірусу всередині країни та світі. Настав той час, коли весь світ повинен об’єднатися та протистояти цій проблемі. Тільки завдяки спільними зусиллями ми зможемо подолати дане випробування», – зазначив Валентин Мондриївський.
 
 

Посол Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечіліа наголосив, що відеоконференція має велике значення для продовження та збагачення обміну досвідом між Італією та Україною у боротьбі з COVID-19.

«Після поїздки до Марке групи лікарів з Києва діалог між нашими країнами на цю тему не припиняються. Дуже вдячний професору Вальтеру Річчіарді, професору Массімо Фантоні за їхню готовність поділитися з українськими колегами цінними порадами про те, як організувати надання медичної допомоги з метою захисту життя пацієнтів та медичного персоналу лікарень», – сказав він.

Посол звернув увагу на те, як Італія зіткнулася з небаченою раніше кризою та в процесі боротьби з нею розробила протоколи та методи роботи, що зараз беруться за основу багатьма країнами.

 
 
«Сьогодні ми долаємо невідомого до цього ворога. І я знаю, що подолаємо, завдяки невтомній праці наших медиків. А ще – за допомогою колег з інших країн, які трохи раніше стикнулися з коронавірусною інфекцією і набули дорогоцінних знань і навичок. Від імені київських лікарів дякую італійським медикам за те, що знайшли час та бажання поспілкуватися, поділитися напрацюваннями, обговорити такі актуальні зараз питання особливостей діагностики та лікування COVID-19. Також дякую київським медикам, які в березні-квітні цього року переймали досвід лікарів госпіталю італійського міста Пезаро та брали безпосередню участь у лікуванні хворих», – звернутися до італійських експертів директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

Під час відеоконференції київські медики мали змогу поставити італійським експертам питання особливостей ведення хворих при вагітності, перебіг захворювання на COVID-19 у ВІЛ-інфікованих пацієнтів, застосовування плазми реконвалесцентів при лікуванні хворих на COVID-19, результати застосування гідроксихлорхініна (Плаквиніл), досвід використання мезенхімальних стовбурових клітин, використання індикаторів повного видужання хворих на COVID-19 та рекомендації із обстеження на ПЛР (кількість, термін потвора ПЛР) тощо.

 

Відеоконференцію було організовано за ініціативи Посольства Італії в Києві та Київського міського голови Віталія Кличка, та входить до проектів, реалізованих у рамках Італійського дня досліджень у світі.

bottom of page