top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Лідери найпотужніших держав світу зібрались в Римі.

Сьогодні о 10 ранку (за Римом) під головуванням Італії розпочався дводенний саміт "Великої двадцятки".
Представники країн, на які припадає 60% світового населення, 80% глобального ВВП та 75% експорту, обговорять нагальні питання, серед яких окрему увагу отримають клімат, охорона здоров'я та стабільний розвиток.

Згідно з програмою саміту, о 10-й ранку (11:00 за Києвом) учасники зберуться у конгрес-центрі La Nuvola на церемонії рукостискання та "сімейного фото". Після цього відбудеться перша сесія - "Глобальна економіка та глобальне здоров’я".

У неділю, 31 жовтня, лідери G20 обговорить два питання: зміни клімату та стійкий розвиток.

Пресконференція Італійського головування у G20 запланована на 16:15, після чого відбудуться виступи національних делегацій.

Саміт стане першою особистою зустріччю лідерів за останні два роки. Лідери Китаю, Японії, Мексики, Росії та Саудівської Аравії відмовилися від участі у зустрічі. Проте очікується, що голова КНР Сі Цзіньпін і президент Росії Володимир Путін стежитимуть за перебігом дискусій з відеозв’язку.

Крім пандемії та її наслідків, на порядку денному очікується обговорення зусиль щодо прискорення відновлення світової економіки, розв'язання проблеми різкого зростання цін на енергоносії та збоїв у ланцюгах постачання, які торкнулися низки ключових галузей промисловості по всьому світу.
bottom of page