top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Кулінарія як частина нематеріальної культурної спадщини. Видання про українську кулінарну дипломатію

Цього року Український інститут спільно з науково-просвітницьким проєктом їzhakultura та видавництвом їzhak, яке спеціалізується на книгах з історії гастрономії в Україні, створять видання про українську кулінарну дипломатію.
 
 

ро це повідомляється на сайті Українського інституту. 

 
 
До книги увійдуть науково-популярні тексти про історію національної кухні України, особливості регіональної кулінарної традиції та рецепти популярних страв.

До роботи над рецептами запрошено кухарів-професіоналів. Видання розкриє кулінарію України як частину нематеріальної культурної спадщини. Цього року книга буде доступна у форматі онлайн англійською та українською мовами. Друковані примірники з'являться наступного року.

 
 
Кулінарна дипломатія допомагає встановлювати міжкультурні зв'язки та об'єднувати спільноти.

Про ідею працювати з напрямом кулінарної дипломатії розповідає креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська:

«Дипломатія вже давно не обмежується традиційними протокольними заходами, написанням вербальних нот чи веденням переговорів. Дедалі частіше в практику входить публічна дипломатія, культурна дипломатія, або міжкультурні зв'язки. Кулінарна дипломатія є також ефективним дипломатичним інструментом. Популярні страви національних кухонь завойовують прихильників по всьому світу: сьогодні суші можна скуштувати в невеличких райцентрах, а фалафель та чебуреки стали традиційними швидкими перекусами. Таке проникнення їжі в культуру— це часто неусвідомлена, але постійна присутність інших національних ідентичностей у повсякденному житті».
 
 

Олена Брайченко - фахівчиня в сфері гастрономічних досліджень та засновниця проєкту їzhakultura разом з командою активно займається популяризацією цього напряму досліджень в Україні. Олена розповіла, яким буде майбутнє видання:


«Ми розповімо про кулінарні традиції, що не втратили своєї актуальності в Україні, а також представимо рецепти страв з різних куточків України, що відображають сьогоднішню гастрономічну культуру. Участь шеф-кухарів при підготовці видання забезпечить розуміння української кухні як «живої» кухні, яку можна сьогодні готувати з використанням всіх доступних технічних засобів.Виданняформуватимеактуальний, різноманітний гастрономічний образ сучасної української кухні і допоможе орієнтуватись у світі смаків, кольорів та візуальних образів нашої кулінарної мапи».
 
 
Проєкт з української кулінарної дипломатії об'єднає зусилля науковців, шефів дизайнерів та фахівців дипломатичного протоколу для популяризації сучасної української кухні за кордоном.

Їzhakultura — науково-просвітницький проєкт про їжу, історію, суспільство, культуру. Проєкт реалізує та популяризує дослідження з кулінарних традицій, сприяє збереженню гастрономічної спадщини. Проєкт їzhakultura став переможцем Мистецького конкурсу з розробки видання з української кулінарної дипломатії Українського інституту. У портфоліо їzhak — видавничого підрозділу їzhakultura — уже є такий успішний проєкт як «Кримськотатарська кухня» (2019 року, авторства Олени Соболєвої).

bottom of page