top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

"Птахи Миру": малюнки дітей з Херсонщини представлені на виставці у Флоренції

До Дня захисту дітей у м.Флоренція, відкрилась виставка "Кольори Миру"/ "Colors For Draw Peace", яка стала фіналом реалізації міжнародного україно-італійського проєкту "Птахи Миру", започаткованого Навчально-естетичним комплексом "Художня школа" м.Херсон, Vitaukr, Robert F. Kennedy Human Rights, Colors for Peace.
 

На фото італійська адвокатка і президентка Associazione Ucraina – Firenze «Lilea» Onlus Юлія Муць та директорка Херсонської дитячої художньої школи Юлія Сліпіч.

 
 

Директор Дитячої художньої школи м.Херсона Юлія Сліпіч вже в другій половині дня 24 лютого усвідомила, що повинна підтримати своїх учнів де б вони не знаходилися: у сховищах, у підвалах, в дорозі.

Дорослі були в такому шоковому стані, що не могли дати достатньої підтримки, а найголовніше - надії своїм дітям. Саме цією надією їх запалила пані Юлія, коли вранці наступного дня розпочала проєкт «I DRAW PEACE».

 
 
«Ми візуалізуємо наші мрії про МИР, якого ми прагнемо для вас, для ваших близьких, для всіх. Малюємо його таким, який ми хотіли б його бачити», - розповідає у себе в ФБ директорка Херсонської дитячої художньої школи Юлія Сліпіч.
 
 

"Кольори Миру"/ "Colors For Draw Peace" - найбільша у світі виставка малюнків українських дітей, створена під час повномасштабної військової агресії росії проти України. Близько 2000 творів юних художників, представлених в експозиції - це мрії наших дітей про мирне небо, про об'єднання родин, про повернення до дому, це розповідь про силу рідної землі та українську культуру, про волю і генетичний код українців, це неймовірна краса, створена нашими дітьми, це голос України в Європі!

"Ця виставка починає свій шлях світом і одного дня вона обов'язково з'явиться в Україні й збере всіх авторів разом. Бажаємо всім дітям мирного, щасливого майбутнього, здійснення вашої найзаповітнішої мрії. Нехай ваш внутрішній птах дарує вам крила", - розповідає Юлія Сліпіч.
 
 

Також Сліпіч каже, що там де йде війна птахи не живуть. Вони відлітають, бо їм потрібен спокій для того, щоб вирощувати своїх пташенят. Так само і людина, умови війни не природні для людини, тому сьогодні багато людей вимушені були як птахи покинути свої домівки і виїхати в інші міста України, або навіть за кордон. Але понесли за собою свої звички, культуру, мову, таким чином Україна поїхала світом і тепер через людей про неї тепер знає весь світ. Звичайно більшість людей мріють повернутися назад у свої будинки, як птахи, які навесні повертаються додому.

 
 
 
"В образах птахів, які прилетіли на проєкт ми бачили образи українців, які чекають на повернення у рідні края", - розповідає Юлія Сліпіч.
 
 
 

Не можливо відірвати очей від краси, глибини та майстерності кожної з картин, які представлені на виставці!

Не пропустіть можливості відвідати захід та особисто підтримати цим молодих художників - м.Флоренція, Via Ghibellina 12 A.

 
bottom of page