top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Коли почнуть апеляційний процес у справі Марківа?

Українська громада Риму біля стін італійського парламенту 13 липня провела акцію з вимогою справедливого судового процесу на стадії апеляції у справі бійця Нацгвардії Віталія Марківа.
 
 

На акції лунали заклики і сподівання, що суд другої інстанції, який проходитиме в Мілані, «виправить помилки» павійських присяжних та, проаналізуючи аргументи захисту, визнає старшого сержанта Нацгвардії України непричетним до трагічного випадку біля Слов’янська 24 травня 2014 року. Тоді на окупованій бойовиками території внаслідок стрілянини загинули італійський фотограф Андреа Роккеллі і його перекладач, російський дисидент Андрій Миронов.

 

Уже через тиждень, 24 липня, пресслужба МВС підтвердила те, що апеляційний суд у справі нацгвардійця Марківа почнеться у вересні. Засідання будуть відбуватися в апеляційному суді присяжних Мілана.

«У клопотанні захист просить остаточно і беззастережно виправдати Віталія Марківа через відсутність доказів його причетності до трагічного інциденту, що стався 24 травня 2014 року на Донеччині неподалік Слов’янська», - наголосили у МВС.

Через пандемію коронавірусу розгляд апеляції у справі Марківа довго не призначався.

 

За даними "Радіо Свобода", на відміну від річного суду у Павії (18 засідань), процес у Мілані буде значно коротшим. Згідно з судовою процедурою, відбудеться виступ представника суду про загальний стан і зміст справи, доповідь генерального прокурора й цивільних позивачів та виступ сторони захисту. 

Очікують максимум три засідання, якщо суд не впровадить до процесу нових елементів справи, які вже надала і ще має додати, зокрема, сторона захисту українського солдата. За такого розвитку ситуації, вердикт можна очікувати вже у жовтні. 

У разі залучення нових матеріалів або проведення додаткового розслідування чи технічних експертиз, апеляційний процес затягнеться.

Зараз Віталій Марків перебуває у тюрмі суворого режиму біля Мілана.

bottom of page