top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Книга про Віталія Марківа вийде українською, англійською, російською та італійською мовами.

2014 рік. Війна з росіянами та підбурюваними ними жителями Донбасу стала страшною реальністю. Саме тоді найкращі та найвідданіші сини України, добровольці з Майдану рушили захищати Україну від ворога. Тоді ніхто не міг подумати, що ця війна затягнеться на роки. Віталій Марків — один з тих добровольців. Він залишив спокійне життя в Італії і повернувся додому, боронити країну. Та з 2017 року став заручником і учасником іншого фронту цієї війни — війни за честь держави «Україна».
 
 
19 лютого, відбувся допрем’єрний показ документального фільму про переможну історію майданівця, добровольця-нацгвардійця Віталія Марківа. Автор стрічки – директор Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко. Фільм створено за підтримки Мінкультінформполітики. Також під час заходу було презентовано книгу видавництва «Фоліо» «Віталій Марків».

Довгі три роки український військовослужбовець перебував за ґратами в Італії: після років слідства, у 2019 році суд міста Павія засудив нацгвардійця до 24 років позбавлення волі: його звинувачували у причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та його перекладача, росіянина Андрія Міронова у травні 2014 року на сході України.

Захист Марківа вважав вирок несправедливим. 29 вересня суд в Мілані розпочав розгляд апеляції у справі Віталія Марківа. Після вивчення додаткових матеріалів, наданих захистом, суд присяжних повністю виправдав Віталія. 3 листопада Марків залишив в’язницю суворого режиму і повернувся в Україну.

 

Книга вийшла в серії «Справжні Герої» з передмовою Арсена Авакова.

Вона видана на 4 мовах - українською, англійською, російською та італійською.

 
«Історія з Віталієм Марківим відбувалася на наших очах, але важливо, щоб вона закарбувалася не тільки в пам’яті. Важливо це зафіксувати для історії, в тому числі фільмах і книгах. Російська пропагандиська машина, яка фактично затримала Марківа в Італії, не змогла протистояти опозиції українців. Цей фільм і книга, яка буде видана 4 мовами, це наш бронежилет» - зазначив міністр інформаційної політики та культури України Олександр Ткаченко на допрем’єрний показ документального фільму «Позивний Італієць».

В свою чергу авторка книги Дар'я Бура написала на своїй сторінці у фейсбук, що довго думала, чи братися за цю роботу, адже це не просто писати чиюсь історію, слідкуючи за всім що відбувалася онлайн.

Дар'я подякувала за допомогу двом українським журналісткам, які протягом усього цього часу відслідковували та брали активну участь в процесі над Віталієм - Olga Tokariuk та Nataliya Kudryk.

«Я дуже вдячна мамі Віталія - Oksana Maksymchuk. За відверту розмову, за допомогу у пошуках побратимів її сина, за те, що завжди була на зв'язку. І за те, що вона така сильна. Oles Horodetskyy, Богдан Матківський, Андрій Антонищак дякую і за вашу співпрацю, ваші спогади. А Марина Соколова і всім дівчатам, які колись створили проект "Якби не війна", дякую за дозвіл використати фотки і інтерв'ю Віталія для проекту. Дружині Віталія - Diana Markiv було важко зі мною говорити. Я її дуже добре розумію. Але вона теж погодилася» - дякує авторка книги.

Книгу можна придбати за посиланням. Телевізійна прем'єра фільму «Позивний Італієць» відбудеться в неділю, 21 лютого о 17:20 на каналі 1 + 1.

bottom of page