top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

«Зі спільним ворогом необхідно боротися разом» - посол України Євген Перелигін

«Зі спільним ворогом необхідно боротися разом»

Про це заявив посол України в Італії Євген Перелигін в інтерв'ю італійському ЗМІ «Агенції Нова», в якому розповів про медичний персонал, який 4 квітня вилетів з Києва. 13 українських лікарів та 7 медсестер, які прибули до Італії, надаватимуть допомогу італійським колегам в регіоні Марке, зокрема в Пезаро-е-Урбіно.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італійській Республіці
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італійській Республіці
«Ми знаємо, що Марке є одними з регіонів, які найбільше постраждали від епідемії. Наші лікарі та медсестри допоможуть розділити тягар роботи, яку виконують місцеві медичні працівники, - зазначив в інтерв'ю посол. - Це висококваліфікований персонал, спеціалісти інтенсивної терапії з досвідом роботи. А також, Україна має хороші навички в місіях такого типу за кордоном».
На фото Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо та Посол України в Італії Євген Перелигін

За словами посла, лікарі та медсестри, які прибули в Італію, були рекомендовані безпосередньо Міністерством охорони здоров'я України.

Пан Максим Степанов, який головує у МОЗ, в свою чергу зазначив, що міністерство постійно триматиме зв’язок з нашими лікарями в Італії та зробить все, щоб отриманий досвід в лікуванні цієї хвороби, медики могли використовувати в Україні.

Міністр Степанов уточнив також, що серед 20 медичних працівників, які полетіли до Італії є: інфекціоністи, реаніматологи, хірурги, анестезіологи, ендокринологи, невропатологи та медичні сестри, тобто всі ті, хто займається лікуванням цієї хвороби і є професіоналами у своїй справі.

Крім того, Посол підтвердив, що дезінфекційні засоби та засоби індивідуального захисту надійдуть уже на цьому тижні.

Рішення про направлення медичного персоналу, є результатом телефонної розмови між Прем'єр-міністром Джузеппе Конте та главою Української держави Володимиром Зеленським, і підтверджує хороші двосторонні відносини.

«З початку року ми активізували двосторонні контакти на всіх рівнях. У лютому президент Зеленський і тодішній міністр закордонних справ Вадим Пристайко були з офіційним візитом в Римі. Україна розділяє солідарність та гарантує всю можливу допомогу італійській стороні. У нас давні стосунки дружби та співпраці», - зазначив Перелигін.

Також, посол зосередив увагу на ситуації в Україні, зокрема щодо розповсюдження Covid-19:

«Навіть в Україні, епідемія зростає, і, як кажуть багато експертів, ми затримуємось приблизно на 30 днів у порівнянні з Італією. Тому для наших лікарів важливо оцінити італійський досвід і, як тільки вони повернуться, матимуть змогу поділитися своїми знаннями з колегами в Україні», - сказав посол.

Нагадуємо, що наприкінці березня, з ініціативи Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Посольством України в Італії було створено платформу «Захист в Італії», яка має об'єднати тих, хто потребує допомогу і тих, хто таку допомогу готовий надати.

Приєднавшись, ви завжди будете мати актуальну інформацію щодо:
  • шляхів вирішення питань прострочених документів/дозволів/віз на перебування в Італії;

  • можливостей повернення до України, переміщення до сусідніх з Україною країн або ближче до України для подальшого повернення додому;

  • змін епідеміологічної ситуації в країні перебування, впровадження режимів надзвичайного стану тощо;

  • можливостей вирішення побутових питань та охорони вашого здоров’я (адреси та режим роботи продуктових магазинів, аптек, лікарень тощо).

У цій групі ви також зможете розмістити свій пост з детальним описом:
  • своєї проблеми та підтримки, яка вам необхідна, з хештегом #ПотребуюДопомоги (для громадян України, які не можуть повернутися додому та потребують допомоги);

  • пропозиції допомоги тим громадянам, які опинилися в скрутному становищі з хештегом #МожуДопомогти (для членів української громади, які можуть допомогти, від інформації та поради до допомоги з поселенням чи іншими потребами).

bottom of page