top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Зустріч культур: українські мотиви на італійському подіумі

Мода завжди була не лише виразом індивідуальності, але й справжнім твором мистецтва. Кожен модний показ — це магічне поєднання стилю, креативності та інновацій, які пропонують глядачам можливість зануритися у світ розкоші та елегантності.
 
 

Фотограф: @finframe_photography Палаццо Сфорца-Чезаріні /Palazzo Sforza-Cesarini

 

10 червня піднялася завіса 26-ого щорічного модного показу «Під небом Дженцано 2023»/ «Sotto il cielo di Genzano 2023», під кураторством стиліста Alta Moda Філіппо Лафонтана. Теми, розглянуті та інтерпретовані дизайнерами цього року, пов’язані спільним знаменником — інтеграція.

«Акцент цього року ми робимо на інтеграції між народами, — розповідає дизайнер Філіппо Лафонтана, — що відображено в поєднанні кольорів між Сходом і Заходом, щоб передати послання єдності через комунікацію культур, які будуть присутніми разом на сцені. Досвід, який дає можливість охопити різноманітність і використати показ мод як форму спілкування, здатний подолати будь-які бар’єри», – підсумовує стиліст.

Модний показ відбувся в Палаццо Сфорца-Чезаріні /Palazzo Sforza-Cesarini, що створило особливу атмосферу та підкреслило вишуканість події. Глядачі, серед яких були впливові персоналії модного світу, зібралися, щоб відчути пульс творчості та стилю, який переповнював містечко Дженцано.

26 стилістів, чиї колекції появлялись одна за одною на подіумі, є молодими таланти з найавторитетніших італійських академій, молоді дизайнери з найвпливовіших європейських шкіл моди. У випуску 2023 року на сцені були представлені двадцять чотири колекції, розділені на три категорії: бренди, молоді таланти, нові дизайнери.


«Це був важкий і складний вибір. Я в захваті від тих, кого я називаю моїми «запрошеними друзями». Дякую всім учасникам за те, що надіслали мені свої проєкти та ідеї щодо колекцій. Завданням дизайнерів було говорити, через свої творіння на соціальні теми. Левова частка припала на одяг, натхненний війною в Україні, представником якої є Ірина Сидоренко», – розповідає стиліст, а також художній керівник заходу.
 

Ірина у соцмережах: facebook, facebook

 

Ірина Сидоренко є випускницею Київського Національного Університету технології і дизайну та Академії Альтєрі (Accademia Altieri) м. Рим. Більше п'яти років живе та працює в столиці Італії, активно займається волонтерською роботою, допомагаючи ЗСУ та, безпосередньо, Благодійному Фонду «Єдність - сила нації». Ірині вдалось поєднати історичні традиції з сучасними трендами, створивши шість дивовижних ансамблів, які вразили своєю красою та елегантністю.

 

Фотограф: @finframe_photography

 

Український вінок є традиційним головним убором, який носили жінки в Україні у минулому. Він символізує національну гордість та красу української культури. Сьогодні вінок зберігає свою важливість як символ української національної ідентичності. Часто його можна побачити на святкуваннях та заходах, присвячених українській культурі, а також на весіллях, народних та національних святах. Вінок носиться як аксесуар до традиційного національного одягу, а також у поєднанні зі сучасним одягом, що підкреслює його універсальність та актуальність.

«Сучасні вінки можуть мати різні варіації та стилізації. Деякі майстри створюють модернізовані вінки, використовуючи нові матеріали та орнаменти, або комбінуючи їх з іншими елементами одягу чи аксесуарів. Інші зберігають традиційні методи виготовлення та орнаменти, передаючи унікальну красу і символіку українського вінка. Український вінок у сучасності є не лише елементом одягу, але й символом національної культури та самовираження українського народу. Він втілює глибокі традиції, прикрашає святкові заходи та підкреслює гордість за свою націю», – розповідає Ірина Сидоренко.

Фотограф: @finframe_photography

 

Фотограф: @finframe_photography

 
«Сучасна вишиванка — це інноваційний погляд на традиційний український вишивковий одяг, який поєднує елементи народної вишивки з сучасними дизайнерськими рішеннями. Вона є символом національної культури та стилю, втіленням народних мотивів у сучасному світі моди, – розповідає редакції Ua Diaspora Italia Ірина. - Cучасна вишиванка стала популярною не лише серед українців, а й у світі. Вона є не тільки елементом національного одягу, але й модним аксесуаром, який можна поєднувати з різними стилями одягу, створюючи унікальний образ. Це сполучення традиції та сучасності, втілення краси, індивідуальності та національної гордості. Вона додає елегантності, стилю та оригінальності до гардероба кожної людини, незалежно від її національності чи місця проживання».
 

Фотограф: @finframe_photography

 

Міжнародні подіуми є майданчиком для культурного обміну, де дизайнери можуть поділитися своєю творчістю та впливом своєї культури на моду. Українські мотиви в дизайні одягу, взуття, аксесуарів та інших елементів моди можуть стати визнаними та знайдуть своє місце в глобальній модній індустрії.

«Такий культурний обмін сприяє взаєморозумінню між народами, покращує стосунки та сприяє зближенню між культурами. Він дозволяє представити українську культуру та її цінності у всьому світі, залучаючи увагу до багатства народної творчості та ручної роботи», - ділиться роздумами дизайнерка.

Участь українських дизайнерів на міжнародних подіумах також сприяє популяризації української моди та ремесел. Вона створює можливості для розвитку модної індустрії в Україні та підтримки традиційних ремісничих галузей, що сприяє економічному зростанню та збереженню національної спадщини.

 

Фотограф: @finframe_photography

 

Не менш важливим стало звернення Ірини до світу - два витончених плаття, обшиті колосками, символізують українське зерно, яке відіграє важливу роль у годуванні світу та сприяє харчовій безпеці.

«Російське вторгнення суттєво позначилося на аграрному секторі України. Частину земельних площ, які раніше використовувалися для вирощування зернових культур, було втрачено через анексію Криму та війну на сході. Крім того, були завдані значні економічні збитки та складнощі у доступі до ринків експорту. Існують повідомлення та звіти про незаконні дії росії, включаючи незаконне вивезення українського зерна та його незаконну апропріацію. Це має серйозні економічні втрати для українських сільськогосподарських виробників, а отже для світової харчової безпеки», - ділиться думками дизайнерка.
 

Фотограф: @finframe_photography

 
«Участь у міжнародних заходах, типу «Sotto il cielo di Genzano 2023», дозволяє встановити контакти з іншими учасниками, експертами та представниками індустрії. Це може привести до нових можливостей співпраці, обміну ідеями та навчання від кращих фахівців. Під час участі в таких показах ви зазвичай отримуєте можливість продемонструвати свої навички і таланти перед глобальною аудиторією. Конкуренція стимулює до підвищення якості своєї роботи та розвитку нових навичок. Тож, я безмежно вдячна організаторам заходу за запрошення. А також, своїм друзям, які приїхали мене підтримати!» - ділиться Ірина.
 

Фотограф: @finframe_photography

 

Патріотична пісня «Фортеця Бахмут» гурту Антитіла стала важливим супроводом для модельного показу. Це музичне супроводження несе глибокий символічний зміст та виражає патріотичні почуття і національну гордість.

«Мій вибір саме цієї пісні обумовлюється кількома причинами. По-перше, вона підкреслює зв'язок між модою і національною ідентичністю. Мода може бути не лише про стиль та естетику, але й про відображення культурних цінностей та історичних реалій. Обрання патріотичної пісні надає можливість моделям виразити свою приналежність до України і показати гордість за свою країну. По-друге, такий вибір пісні викликає потрібний емоційний настрій у глядачів та учасників показу, створивши почуття єднання та спільності. По-третє, вибір патріотичної пісні може слугувати як засіб підтримки та підкреслення важливих національних подій або цінностей. Це є особливо актуальним сьогодні, коли Україна кожного дня боронить своїх людей, міста, цілісність. Все в сукупності створює емоційну й символічну сполучну ланку, яка надає додаткового значення та викликає емпатію», - розповідає Ірина.
 

Фотограф: @finframe_photography

 
«Війна в Україні досі триває, і це важливо пам'ятати всім українцям, які перебувають за межами батьківщини. Неспокійна ситуація на сході України продовжує вимагати життів і спричиняти гуманітарну кризу. Окрім щоденних донатів, допомоги місцевим тимчасово переселеним, я бачу свою місію і в культурній дипломатії. Вона ґрунтується на ідеї, що культура може створювати спільну мову між різними народами та розширювати взаєморозуміння. Мистецтво може бути інструментом впливу, що допомагає країні просувати свої інтереси та цінності в світі. Пам'ятайте, що хоча ви перебуваєте за межами України, ваша підтримка може мати велике значення для тих, хто постраждав і продовжує стикатися з викликами війни», - розповідає Ірина Сидоренко.
 

Фотограф: @finframe_photography


Фотограф: @finframe_photography

 

Фотограф: @finframe_photography

 

bottom of page