top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

За словами Міністра МЗС Дмитра Кулеби, питанню Віталія Марківа продовжують приділяти увагу

6 квітня, Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телеканалу UA: Перший заявив, що під час своєї першої розмови з італійським колегою Міністр закордонних справ Італії Луїджі ді Майо приділив достатньо уваги питанню нацгвардійця Віталія Марківа, розгляд апеляції якого було заблоковано в Мілані зв'язку з епідемією коронавірусу.

«Що стосується Марківа, я місяць перебуваю на посаді міністра закордонних справ і двічі розмовляв з міністром закордонних справ Італії. Один раз виключно про гуманітарну допомогу, а під час першої розмови з ним питанню Віталія була приділена дуже серйозна увага. І так само Президент України порушував питання Віталія Марківа і його свободи у розмові з прем’єр-міністром Італії», - сказав Кулеба.

У відповідь на запитання Юрія Гудименка українського блогера та політичного діяча, одного з засновників партії «Демсокира», чи може направлення в Італію українських медиків позитивно вплинути на вирішення справи Марківа, глава МЗС зауважив, що гуманітарна допомога є жестом доброї волі та солідарності.

«Я вважаю, що гуманітарна допомога має надаватися тому, що комусь, кому ти співчуваєш, зараз дуже погано і потрібна твоя допомога, і не повинна обумовлюватися жодними поступками у відповідь».

Повертаючись у недалеке минуле, нагадуємо, 7 лютого Володимир Зеленський разом із прем’єр-міністром Італійської Республіки Джузеппе Конте обговорювали справу Віталія Марківа.

Суд присяжних міста Павії оприлюднив мотиваційну частину вироку українському нацгвардійцю, якого раніше засудили до 24 років ув'язнення за звинуваченнями у причетності до загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі під час російсько-української війни на Донбасі у 2014 році.

Українська громада Риму разом з матір'ю Віталія Марківа Оксаною Максимчук

Як повідомляє «Радіо Свобода», присяжні вважають, що Марків активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці Слов’янська, який був на той час окупований бойовиками.

«У засідці проти журналістів Марків брав активну участь», – зазначено у підсумковій частині вироку, текст якого містить 176 сторінок.
 

Боєць Нацгвардії був затриманий в Італії влітку 2017 року за обвинуваченням у підозрі на причетність до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року у районі Слов’янська.

12 липня 2019 року суд Павії засудив українця до 24 років позбавлення волі. Захист Марківа назвав вирок політичним і заявив про намір подати апеляцію. Яка у зв’язку з коронавірусом була заблокована на невизначений термін.

В будь-якому випадку, кожен охочий допомогти Віталію, може це зробити приєднавшись до ініціативи журналістки hromadske, редакторки відділу Світ Ольга Токарюк, яка спільно з трьома колегами-журналістами з Італії працює над міжнародним проєктом фільму-розслідування із робочою назвою «Не в тому місці, не в той час» (The Wrong Place).

Документальний фільм-розслідування, ставить під сумнів версію італійського суду про причетність українця Віталія Марківа до вбивства журналістів Роккеллі та Міронова, на підставі дослідження реальних події, які передували та трапилися в день загибелі журналістів.

Працюючи над фільмом як незалежні журналісти, намагаються фінансувати даний проект через кампанію збору коштів, які буде використано на:

  • Оренду камер, звукового та світлового обладнання;

  • Переклад відзнятого матеріалу на англійську, італійську, українську та російську;

  • Монтаж;

  • Міксування та дизайн звуку;

  • Корекцію кольору;

  • Оригінальний саундтрек;

  • Друк рекламних матеріалів з метою промоції фільму.

Кошти для завершення роботи над фільмом збирають також за допомогою краудфандингу, який уже стартував в Італії.


bottom of page