top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

За покликом серця: група фахівців інтенсивної терапії вилетіла до Італії

«Сьогодні ми відправляємо в регіон Марке 20 українських медиків. Для нас це важливий крок, правильно допомагати друзям в скрутні часи. Це вияв солідарності і конкретної допомоги. В Італії працюють багато українців, по неофіційним даним, близько 100 з них знаходяться в реанімаціях. Допомагаючи Італії, ми допоможемо собі. І дуже важливо – українські фахівці здобудуть безцінний досвід лікування коронавірусу»,- зазначив Арсен Аваков.
mvs.gov.ua

Починаючи з перших днів коронавірусної епідемії в Італії, Україна переживає біль усіх хворих, сімей, члени яких стикнулись з пандемією та готова простягнути руку допомоги в цій складні епідеміологічній ситуації країні, яка стала другою домівкою для багатьох українських громадян.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що медики, які відправляються в Італію, забезпечені всіма необхідними засобами індивідуального захисту.

«Ми будемо постійно тримати зв’язок з нашими лікарями в Італії, щоб всі напрацювання, які є в лікуванні цієї хвороби ми могли використовувати в Україні. В Італію полетіли інфекціоністи, реаніматологи, хірурги, анестезіологи, ендокринологи, невропатологи та медичні сестри, тобто всі ті, хто займається лікуванням цієї хвороби», - сказав Максим Степанов.
mvs.gov.ua

Після телефонної розмови між Президентом України Володимиром Зеленським та Президентом Ради Міністрів Джузеппе Конте, Глава держави особисто стежив за підготовкою гуманітарної допомоги. З ініціативи міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова спільно з експертами Міністерства охорони здоров’я України заплановано план допомоги, який відбуватиметься в кілька етапів, і який передбачає транспортування необхідних та ефективних інструментів допомоги Італії.

mvs.gov.ua

Сьогодні, 4 квітня, група фахівців інтенсивної терапії прилітають до Італії. Дезінфекційні засоби та засоби індивідуального захисту надійдуть на наступному тижні.

mvs.gov.ua

Крім того, Україна при потребі надасть можливість використовувати свої вертольоти спеціального призначення там, де є необхідність евакуйовувати пацієнтів, які проживають у важкодоступних гірських місцях.

Українська сторона переконана, що спільні зусилля наших лікарів та їх італійських колег не лише допоможуть перемогти невидимого ворога, але й стануть ефективним прикладом двостороннього співробітництва для подолання спільних викликів.

Сьогодні зранку на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко подякував усім, хто зголосився і поїхав перейняти досвід надання медичної допомоги при коронавірусі. Чи проходитимуть дані лікарі обсервацію після повернення залежатиме від епідемічної ситуації в Україні на час повернення.

«В той же час, якщо буде потрібна допомога, і ті сили і засоби, які будуть у цієї бригади, ми матимемо можливість відразу кинути на передову до закладів охорони здоров'я, де обсервація буде здійснюватися безпосередньо в лікарні», - сказав Ляшко.

Ляшко зазначив, що в закладах охорони здоров'я організовані місця для відпочинку лікарів, а також лікарні забезпечені харчуванням для своїх працівників. За його словами, це стандартна практика, в деяких лікарнях на території України, коли медичні працівники проживають в тих закладах, де надають допомогу хворим на COVID-19.

bottom of page