top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Заступниця міністра МЗС Еміне Джапарова провела зустріч з послом Італії в Україні

23 червня 2020 року перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова під час зустрічі з послом Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечіліа порушила питання щодо справи військового Національної гвардії України Віталія Марківа, ув’язненого в Італії.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

 
 
Еміне Джапарова порушила питання справи військового Національної гвардії України Віталія Марківа, ув’язненого в Італії, наголосивши на чутливості цього питання в українському суспільстві, а також увазі до нього з боку керівництва держави.
 
 
У цьому зв’язку Еміне Джапарова висловила очікування, що під час триваючого апеляційного процесу справедливість буде забезпечена і Віталій Марків повернеться на Батьківщину.
 
 
Еміне Джапарова наголосила, що Україна розглядає Італію як важливого політичного та економічного партнера, а також подякувала за підтримку територіальної цілісності та державного суверенітету України.

Вона наголосила, що дотримання санкційного режиму проти Росії є головним підтвердженням політики невизнання окупації українських територій.

Під час зустрічі було відзначено важливість подальшої взаємодії сторін на принципах міжнародного права з метою ефективної протидії спробам поширення дезінформації та тероризму, у тому числі з урахуванням діяльності в Італії фейкових ГО, які видають себе за т.зв. «представництва республік» з метою легітимізації окупації сходу України.

Давіде Ла Чечіліа наголосив на зацікавленості Італії у поглибленні економічного та інвестиційного співробітництва з Україною, а також відзначив позитивні зусилля української влади у здійснені реформ і досягненні економічної та фінансової стабільності.

Посол Італії задекларував підтримку його країною євроінтеграційного та євроатлантичного поступу України.
 

В останні роки розширення мережі українських інституцій в Італії було одним з пріоритетів нашої роботи. За цей час започатковано роботу 5 Почесних консульств України, які безперечно сприяють розвитку міжрегіональної співпраці та просуванню бренду «Україна» у різних куточках Італії.

 

Співбесідники привітали динаміку українсько-італійського політичного діалогу та підтвердили готовність до обміну візитами високого рівня після скасування обмежувальних заходів, пов’язаних з пандемією COVID-19. Посол Італії поновив вдячність українській стороні за надання Італії гуманітарної допомоги для протидії COVID-19.

bottom of page