top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Додаткова платна перевірка для українців при в'їзді в ЄС

Ще в липні 2018 року в Європейському парламенті ухвалили нову європейську систему дорожньої інформації і авторизації (ETIAS), яка передбачає посилення контролю при в'їзді українських громадян до Шенгенської зони. Однак, плата в розмірі 7 євро раз на 3 роки за дозвіл в'їзду на територію країн Європейського Союзу для туристичних, ділових, транзитних або медичних цілей для українців і громадян інших країн поза Шенгенською зоною переноситься з 2021, як планувалось спочатку, на 2022 рік.

Про це йдеться на сайті ETIAS (Європейська інформаційна система авторизації подорожей).

 
 
Як працюватиме нова система контролю?

Тим, хто планує виїхати до Шенгенської зони, доведеться заповнити онлайн-анкету. Зробити це потрібно максимум за 96 годин (чотири доби) до вильоту, саме стільки часу потрібно системі для перевірки в тому випадку, якщо ваші дані відправлять на більш глибоку обробку. Якщо у вас немає судимості, ви не порушували ніяких правил в ЄС, наприклад, не сплатили штраф за неправильне паркування, і не перебували в конкретних зонах ведення військових конфліктів, то отримати дозвіл на в'їзд можна за лічені хвилини.


При поданні законопроекту в Брюсселі наголосили, що 95% заявників будуть отримувати позитивну відповідь автоматично, протягом декількох хвилин після подачі заявки. Ще 3-4% будуть схвалені після того, як їх заявку розглянуть клерки центрального європейського органу, який контролюватиме роботу цієї системи. Але навіть в цьому випадку отримання відповіді займе близько кількох годин.


Більш тривалий термін може зайняти перевірка заявок, що викликають підозру. В цьому випадку для додаткової перевірки служби можуть витребувати документи за запитом міграційних служб, або ж вас попросять пройти невелике інтерв'ю в консульстві або через інтернет. Передбачається, що таке відбуватиметься дуже рідко, і тільки в тому разі, якщо для ретельної перевірки є вагомі підстави.


Скільки коштуватиме перевірка?

Авторизація обійдеться в 7 євро. Для осіб молодше 18 років і старше 70 років - безкоштовно. Перевірка через онлайн-систему буде необхідна тільки для тих країн, які звільнені від візових вимог для в'їзду в ЄС, включно з Україною, Великобританією і Канадою. Діяти такий дозвіл на в'їзд буде протягом 3 років.


Важливо!

Цей дозвіл не є аналогом віз, також важливо, що за наявності візи, оформляти дозвіл не потрібно.
У разі відмови у в'їзді через ETIAS особа має право подати апеляцію на рішення системи. Відзначається, що деяким заявникам, можливо, доведеться подати додаткові документи і взяти участь в особистій співбесіді, щоб отримати дозвіл.
Для неповнолітніх законний опікун повинен подати заяву на ETIAS, для членів сім'ї громадян ЄС з інших країн заявник повинен надати підтвердження спорідненості, картку проживання та іншу довідкову інформацію.

bottom of page