top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Диспензи для вірян у час Страсного тижня і Великодня. Молимось з Папою Франциском онлайн!

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви всім вірним!

Повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Аби духовно глибоко пережити цей час, але водночас подбати про здоров'я і життя своє та своїх ближніх, наша Церква на цей час ввела особливі дозволи, особливі диспензи», – сказав Предстоятель.

Насамперед, УГКЦ вводить диспензу від церковної заповіді, яка нам каже щонеділі і кожного свята брати участь у Богослужінні в храмі. Друге ж звільнення стосується особливого обов'язку в час Великого посту – готуючись до Пасхи обов'язково приступати до Святих Таїнств Сповіді і Причастя.

«У зв'язку з цими надзвичайними обставинами Церква знімає цей обов'язок і кличе вас залишатися вдома та дивитися онлайн-трансляцію», – відзначив Блаженніший Святослав.

Приступити до Святих Таїнств Сповіді і Причастя можна буде впродовж місяця після закінчення часу карантину.

«Я особливо прошу свіх подбати про своє здоров'я та безпеку і відкласти на пізніше це ваше бажання», – сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви.
Натомість Глава Церкви заохочує всіх єднатися з Євхаристійним Христом за допомогою відеотрансляцій Богослужінь, які уже сьогодні почне ретранслювати «Живе телебачення» за участю Папи Римського Франциска (всюди години зазначено за київським часом):
  • у п’ятницю, 10 квітня, о 19:00 Літургію Страстей – поклоніння хрестові, о 22:00 – Хресну дорогу перед базилікою Святого Петра;

  • у неділю, 12 квітня, о 13:00 – Благословення місту і світові «Urbi et Orbi» (всюди години зазначено за київським часом).

Цьогорічне святкування Великодня відбуватиметься в обставинах, що не дають вірним можливості фізично брати участь в богослужіннях. Однак, саме під час цьогорічних Великодніх свят величезна кількість глядачів у всьому світі єднатиметься в молитві з Наступником святого Петра через засоби комунікації.

Сьогодні, у Велику п’ятницю за григоріанським календарем молитовних моментів буде два. Першим є богослужіння Страстей Господніх і адорація святого хреста, що розпочнеться о 19:00. Проповідь, як звичайно, виголосить проповідник Папського дому о. Раньєро Канталамесса.


Пізно ввечері, о 22:00, на площі Святого Петра відбудеться Хресна дорога. Стації-зупинки будуть облаштовані вздовж колонади. Хрест нестимуть представники в’язниці «Due Palazzi» з Падуї, де були приготовані цьогорічні роздуми, та лікарі й молодший медперсонал Ватиканського фонду медичної допомоги, представляючи тих, які на передовій боротьби з пандемією й допомоги хворим.

У неділю, о 13:00 «Живе ТБ» буде транслювати Великоднє послання Папи Франциска та його благословення «Urbi et Orbi». Це відбудеться після Святої Меси в Неділю Пасхи, яку Папа Франциск відслужить на катедральному престолі базиліки Святого Петра о 12:00.

Прямий ефір можна буде переглянути на каналі «Живого ТБ» в мережі YouTube або сторінці «Живого ТБ» у Facebook. Синхронний переклад у студії «Живого ТБ» буде здійснювати о. Віталій Храбатин, референт Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

bottom of page