top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Дискусія з питання подвійного громадянства в Україні не стихає

Наприкінці 2019 року в Кабінеті міністрів заговорили чи не вперше про необхідність дозволити в Україні подвійне громадянство, мовляв таку можливість потрібно надати українцям із діаспори. Крім того, в Міністерстві закордонних справ розпочали роботу відповідним законопроектом.
 
 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що подвійне громадянство має бути дозволено, але не для всіх країн і не для всіх категорій громадян. Про це урядовець заявив увечері четверга, 11 червня, в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1".

 
 
"Що стосується подвійного громадянства. Це питання викликає дискусії, є певні люди, які підтримують цю ідею, які не підтримують. Я особисто вважаю, що ми маємо знайти збалансоване рішення, тому що у нас з початку 90-х років, коли ухвалювалася Конституція і запроваджувалося правило про єдине громадянство, ситуація докорінно змінилася", - зазначив Кулеба.

Водночас Кулеба визнав, що таке рішення може становити певні загрози, тож потрібно передбачати низку винятків.

"Я повністю підтримую, що, по-перше, два паспорти неприпустимі для держслужбовців і представників влади, а по-друге, жодного подвійного громадянства з державою-агресором. Можна встановити додаткові критерії, щоб це відсіяти", - зазначив урядовець.

Кулеба також наголосив, що це його особиста думка, а не позиція держави.

"Ми в Україні маємо знайти збалансоване рішення, щоб ті українці, які розсіяні по всьому світу, мали можливість не розривати зв'язок з батьківщиною", - додав очільник українського МЗС. На його думку, це питання є компетенцією парламенту.
bottom of page