top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

В Італії оприлюднили відео моменту аварії на підйомнику, внаслідок якої загинули 14 людей

Наприкінці травня, на півночі Італії внаслідок обриву кабіни на канатній дорозі загинули 14 людей.

Аварія сталася в провінції Турин 23 травня на канатній дорозі Стреза-Моттароне, що починається від озера Маджоре і закінчується на висоті 1491 метр над рівнем моря. Кабіна обірвалась на найвищій ділянці маршруту, за 300 метрів від верхньої станції, і впала у лісистій та важкодоступній місцевості. Про це пишуть низка італійських ЗМІ, серед яких Ansa та La Stampa.

З 15 пасажирів, тринадцять людей загинули на місці. Єдиний, хто вижив, — п’ятирічний хлопчик. Як стало відомо з попередніх висновків розслідування, причиною трагедії став обрив буксуючого тросу, який тягнув кабіну вперед. У такому випадку мала спрацювати система автоматичного гальмування кабіни, але щонайменш один з двох елементів системи виявився заблокованим.

Поліція заарештувала трьох співробітників компанії-оператора канатної дороги, але пізніше суддя вирішив, що немає підстав тримати їх у в'язниці, оскільки вони не можуть втекти і не існує ризику фальсифікації доказів.

Прокурори стверджують, усі троє - власник канатної дороги та двоє працівників - знали, що кабіна їздить з відімкненим запобіжником. За їхніми даними, вони зумисно поставили затискачі на аварійні гальма, щоб уникнути їх постійного активування через технічні проблеми.


Відео опублікував телеканал Tg3. Відеозапис вівся камерою на верхній станції канатної дороги і включений до матеріалів розслідування.
 
 
 

bottom of page