• UA Diaspora Italia

В Італії від коронавірусу COVID-19 одужало 46 осіб

"Здебільшого ЗМІ концентрують свою увагу на кількості інфікованих коронавірусом в Італії. Проте, на цю хворобу не тільки хворіють, від неї також виліковуються!" - про це пише на своїй сторінці у facebook Мар'яна Сороневич, головний редактор видання «Українська газета в Італії».
Що означає «одужати від коронавірусу»?

Ось що про це говорить Глорія Таліані, директор відділення інфекційних хвороб римської лікарні Policlinico Umberto I. Зцілення від коронавірусу оцінюються за двома критеріями - клінічним та вірусологічним. Клінічне одужання полягає у зникненні симптомів: кашлю, застуди, лихоманки, загального нездужання, утрудненого дихання і, у найсерйозніших ситуаціях, пневмонії. Після цього починається реконвалесценція.

Вірусологічне одужання відбувається тоді, коли аналіз глоткового мазка пацієнта стає негативним. Між двома одруженнями може бути мінімальний фазовий зсув. Навіть тим, у кого більше немає вірусу, доводиться залишитися в лікарні, чекаючи повного одужання.

Як і у всіх інфекційних захворювань, коронавірус нерідко протікає безсимптомно. У цих випадках зцілення є лише вірусологічним. Інфіковані, але без симптомів захворювання. На 18 годину 28 лютого 2020, в Італії було інфіковано 888 осіб.