top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

В Італії від коронавірусу COVID-19 одужало 46 осіб

"Здебільшого ЗМІ концентрують свою увагу на кількості інфікованих коронавірусом в Італії. Проте, на цю хворобу не тільки хворіють, від неї також виліковуються!" - про це пише на своїй сторінці у facebook Мар'яна Сороневич, головний редактор видання «Українська газета в Італії».
Що означає «одужати від коронавірусу»?

Ось що про це говорить Глорія Таліані, директор відділення інфекційних хвороб римської лікарні Policlinico Umberto I. Зцілення від коронавірусу оцінюються за двома критеріями - клінічним та вірусологічним. Клінічне одужання полягає у зникненні симптомів: кашлю, застуди, лихоманки, загального нездужання, утрудненого дихання і, у найсерйозніших ситуаціях, пневмонії. Після цього починається реконвалесценція.

Вірусологічне одужання відбувається тоді, коли аналіз глоткового мазка пацієнта стає негативним. Між двома одруженнями може бути мінімальний фазовий зсув. Навіть тим, у кого більше немає вірусу, доводиться залишитися в лікарні, чекаючи повного одужання.

Як і у всіх інфекційних захворювань, коронавірус нерідко протікає безсимптомно. У цих випадках зцілення є лише вірусологічним. Інфіковані, але без симптомів захворювання. На 18 годину 28 лютого 2020, в Італії було інфіковано 888 осіб.

Проте, 412 із них перебувають на домашньому карантині, у них хвороба протікає асимптоматично. У цьому і полягає підступність хвороби: у деяких випадках наявність коронавірусу можна виявити лише через лабораторний аналіз. Люди не мають, або мають незначні симптоми, їх життю нічого не загрожує, проте, в той же час, вони розповсюджують інфекцію серед інших. Для таких пацієнтів є обов'язковим носіння захисних медичних масок.

Одужання від хвороби в Італії також визначають виключно лабораторним способом. На 28 лютого таких було 46.

40 осіб виздоровіли у Ломбардії, двоє на Сицилії та троє у Лаціо, локація ще одного - невідома.

Хто одужав від коронавірусу

Особисті дані пацієнтів, які страждають від будь-якого захворювання, в Італії захищена медичною таємницею. Зокрема, тип хвороби не вказується навіть у медичних довідках, які працівник подає роботодавцю, коли іде на лікарняний. Проте про одужавших від коронавірусу дещо вдалося дізнатися.

27 лютого ми отримали гарну новину із Римської лікарні Спаланцані. У ній одужали всі пацієнти. Серед них було подружжя китайських туристів, госпіталізованих 29 січня. Третім римським пацієнтом був 29-річний італійський дослідник, репатрійований з Уханя. Окрім трьох у Римі, одужав пацієнт у Падові. У П’яченці, було виписано медсестру, яка заразилася від 38-річної пацієнтки, що приїхала із Кодоньо і була однією із перших інфікованих в Італії. Одужала 17-річна дівчина із Вальдідендро в Сондріо, 55-річна дерматолог з Мілана, домогосподарка із Флоренції. У П'яченці, від жінки позитивної коронавірус, народилася здорова дитина.

Ускладнення від коронавірусу

Дуже важливо підкреслити, що за статистикою 80-95% відсотків пацієнтів заражених коронавірусом одужують. Загроза життю є, передусім, для пацієнтів, дуже похилого віку, які страждають на інші захворювання, наприклад діабет чи серцеву недостатність.

bottom of page