top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

В Італії відновились богослужіння після двох місяців карантину

На площі Святого Петра у Ватикані відбулася перша з моменту введення карантину недільна молитва Папи Франциска.
 
 
У зв’язку з послабленням карантинних заходів у Італії, на площу Святого Петра могла потрапити невелика група паломників, розсіяних по всій площі, зберігаючи дистанціювання. Вперше після кількох місяців Папа Франциск благословляв не порожню площу. Більшість людей була в медичних масках.

Папа Франциск зробив виступ в онлайні — його транслювали на екранах для вірян на площі. Після цього він з’явився у вікні для благословення. Протягом останніх трьох місяців понтифік благословляв порожню площу.

 
 

В неділю була п’ята річниця енцикліки Франциска щодо турботи про довкілля, яка закликала до зниження використання викопного палива і підтримувала думку більшості вчених про те, що люди винні у глобальному потеплінні.

Папа закликав католиків у найближчі 12 місяців подумати про довкілля і про те, як можна його захистити і подбати про тих, хто найбільше потерпає від кліматичних змін.

 
 

Також понтифік надіслав вітання католикам у Китаї, які півстоліття були розділені між офіційною прокомуністичною та підпільною пропапською церквами. У 2018 році вдалось досягти домовленості з Пекіном щодо підпорядкованості китайських єпископів Риму.

 
Також відновились богослужіння у головному храмі усіх українців в Італії - Прокатедральному Соборі Святої Софії в Рим.

Доволі мало людей прийшло у неділю до Собору Святої Софії. Водночас завдяки незначній кількості вірян вдалося дотриматися усіх вимог, давши дозвіл знову проводити богослужіння безпосередньо у храмах.

 
 
 
У першу неділю відновлення богослужінь у храмах, рятівники-волонтери Італійської Служби Порятунку Мальтійського Ордену (CISOM), провели дезінфікацію архієпархіальних соборів у містах Бріндізі та Остуні.

Про це повідомив Andrea Freeman на сторінці Волонтери Порятунку НСЦЗ Італії у facebook.

 
 
 

Волонтери порятунку ІСПМО здійснили, зокрема, всі необхідні заходи санітарної безпеки у храмах, а також вели контроль над дотриманням вірянами норм чинного законодавства Італії стосовно запобігання поширенню епідеміологічної надзвичайної ситуації та положень протоколу, який Єпископська Конференція Італії та уряд Італії підписали напередодні.

Саніфікація храмів, яку виконали волонтери порятунку ІСПМО, здійснювалась розчином на основі хлору, як зазначено в оперативному протоколі Міністерства охорони здоров'я Італії. Цивільний захист - це не лише пожежі, а безпека цивільного населення на всі 360 градусів.bottom of page