top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

В італійському Сенаті відбудеться показ фільму про справу Марківа #freemarkiv

«1 вересня 2020 р. у Сенаті Італії представимо перші підсумки нашої річної роботи над фільмом про справу Роккеллі / Марківа! - повідомила на своїй сторінці у facebook журналістка-міжнародниця та авторка фільму-розслідування про Марківа Ольга Токарюк, - Покажемо 30-хвилинну версію майбутнього документального фільму «The wrong place» (“Не в тому місці”), зроблену навмисне до початку апеляційного суду у справі Марківа, який призначений на 29 вересня».
 
 
 

Це переважно технічна версія – в якій висвітлені результати слідчих експериментів на місці події, випробувань зброї, тестів видимості, їх прокоментують італійські експерти. Все для того, щоби за допомогою фактів, а не спекуляцій і припущень, зрозуміти, чи міг Віталій Марків бути причетним до загибелі Андреа Роккеллі та Андрія Міронова.

У Сенаті Італійської Республіки відбудеться пресконференція «The wrong place: попередній показ частини журналістського розслідування справи Роккеллі/Миронова та процесу над Марківим». Захід відбудеться 1 вересня об 11.30 в залі «Полеглих у Насірії» Сенату.

У пресконференції візьмуть участь сенатор Роберто Рампі, віце-президент Італійської Федерації з Прав Людини Елеонора Монгеллі, журналіст та режисер фільму Крістіано Тінацці, член дирекції партії «Італійські Радикали» Сільвя Мандзі.


Над створенням документального фільму-розслідування окрім Ольги Токарюк працювали також італійські журналісти: Крістіано Тінацці, Рубен Лагаттолла та Даніло Еліа. Його мета - з’ясувати обставини загибелі журналістів Андреа Роккеллі та Андрія Міронова 24 травня 2014 року під Слов’янськом.

Нагадаємо, 24 травня 2014 року поблизу Слов'янська у Донецькій області внаслідок мінометного обстрілу загинули італійський фотокореспондент Андреа Рокеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, французький фотожурналіст Вільям Роглон отримав поранення.

Поліція Італії у 2017 році затримала нацгвардійця Віталія Марківа, який має громадянство України та Італії, за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента.

 
 

Під час нещодавньої розмови Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з ув’язненим в Італії Віталієм Марківим, високопосадовець зазначив, що захист готовий продемонструємо нові докази під час брифінгу в понеділок, а держава Україна не зупиниться у боротьбі за звільнення Віталія.

«Я був готовий до всього! Переді мною стоїть, і це входило безпосередньо в мій обов’язок і є справою честі, не тільки відстояти репутацію та гідність свого підрозділу, але й Національної гвардії України» - зазначив під час розмови Віталій.

Аваков анонсував, що у понеділок, 31 серпня, о 14:00 разом з представниками слідства дасть спеціальний брифінг для іноземних та українських ЗМІ для демонстрації нових реальних доказів отриманих Нацполіцією під час розслідування обставин загибелі італійського фоторепортера А. Роккеллі та російського перекладача А. Миронова.

«Щиро дякую вам за підтримку. Ви як ніхто розумієте, що приховується за моїм засудженням. Це ж не є права проти Віталія Марківа, це справа проти Збройних сил України! Вони лобіюючи інтереси Російської Федерації створюють прецедент для зняття санкцій» - додав під час розмови Марків.

Як наголошують учасники міжнародної акції «Free Markiv», вся «справа Марківа» побудована на російському наративі подій в Україні: «націоналісти, які прийшли до влади внаслідок перевороту», «безжалісні карателі з добровольчих батальйонів, що вбивають цивільних» тощо.

 
 

Сьогодні, як ніколи українському народу потрібна єдність у боротьбі з щоденними викликами. Волонтерка та представниця української молоді в Італії Тетяна Павлишив, яка ініціювала флешмоб у підтримку нацгвардійця до Дня його народження та Дня незалежності України, закликає до активної участі кожного у «справі Марківа». Кожен українець в Італії може стати промоутером української ідеї та провідником правдивої інформації на фоні всієї брехні, яку російські та проросійські ЗМІ просувають про Україну у світі.

 
 

bottom of page