top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

В Росії на День Незалежності України діаспора проведе конкурси,флешмоб та ряд святкових заходів.

Українська діаспора м. Москви та області з нагоди Дня незалежності України оголосили про проведення великого конкурсу-флешмобу та ряду інших заходів.
 
 
Рада українських організацій Москви і Московської області ухвалила  рішення про проведення флешмобу до Дня Незалежності. На думку організаторів, таке відзначення українського державного свята має стати своєрідним українським громадським, культурним рухом в Росії.

У флешмобі можуть взяти участь чи бути представлені: декламатори, читці художніх творів українських авторів, іноземних авторів про Україну; театральні постанови, музично-драматичні твори (тривалістю до 10 хвилин); розвідки, есеї на теми історії України, української діаспори, визвольних змагань українського народу, діяльності видатних українців, поетичні твори, розповіді, збірки про становлення українського громадського руху в  Росії, інших країнах; малюнки, вишивки, фотогалереї, листівки, сувеніри, костюми, вироби народної творчості; відеофрагменти (тривалістю до 10 хвилин) заходів на відзначення Дня Незалежності українських організацій.

 

Учасників флешмобу просять надсилати відеовиступи з посиланням на YouTube; фото, друковані твори у форматі Word.

Всі учасники отримають подяки, а кращі виступи, твори будуть нагороджені дипломами.

Детальнішу інформацію можна знайти тут: https://ukrros.org/?p=1887.

Крім того, у рамках святкування в Росії Дня Незалежності України планується проведення I Міжнародного творчого конкурсу вокального мистецтва ім. І.С. Козловського.

Пісенному конкурсу присвоєно ім’я видатного українського співака ХХ століття Івана Семеновича Козловського, 120- річчя від дня народження якого відзначається в цьому році. До конкурсу запрошуються окремі виконавці, вокальні гурти, хорові колективи з виконанням українських патріотичних, народних і сучасних пісень. Для проведення конкурсу створено журі, яке очолив заслужений артист України Руслан Брагар-Кадіров.

 

До святкової дати українці Москви також хочуть впорядкувати територію навколо пам’ятника Лесі Українці в Москві.

«Ще наприкінці лютого, покладаючи квіти до пам’ятника Лесі Українки в Москві, ми побачили, що територія навколо нього дещо занедбана, водночас сам він у хорошому стані. Тому зараз шукаємо можливості, як до свята навести лад на просторі навколо пам’ятника геніальній українській поетесі», - зазначив активіст.

Нагадаємо, що українці Москви, Росії раніше вже проводили масштабні флешмоби, конкурси-флешмобі з нагоди Шевченківських днів, до Дня Вишиванки тощо.

bottom of page