top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

В рамках In Solidarity With Ukraine в Україну прибули італійські журналісти та культурні діячі

In Solidarity With Ukraine: програма візитів іноземних письменників, журналістів та культурних діячів в Україну! Програма, перший етап якої триватиме з вересня до кінця листопада 2023 року, ініціює Український ПЕН та Український інститут за підатримки Prague Civil Society Centre.

 
 
Мета In Solidarity With Ukraine ("Солідарні з Україною")— продемонструвати наслідки злочинів російської армії проти України та її культури, надати учасникам делегацій відчуття контексту та розуміння нинішньої ситуації в Україні в умовах війни.

До кінця року Український ПЕН та Український інститут приймуть 4 делегації з Італії, Іспанії, Нідерландів та Франції. В межах ініціативи 20 іноземних письменників, журналістів, публіцистів, культурних менеджерів та лідерів думок проведуть серію зустрічей із українськими культурними та правозахисними організаціями, військовими журналістами та митцями, відвідають деокуповані та прифронтові міста і села, які постраждали внаслідок війни росії проти України.

Очікується, що по завершенню візитів учасники делегацій стануть амбасадорами України за кордоном, створюючи матеріали про неї в міжнародних медіа, запускаючи проєкти підтримки та встановлюючи сталі зв'язки з українськими культурними, громадськими та правозахисними організаціями.

 
 
"Імперські намагання росії знищити українську культуру та ідентичність розпочались не у 2022 та не у 2014 році, це продовжується сторіччями. І нам важливо, щоб якомога більше представників культурної та медіагалузей з різних країн світу розуміли причини цієї геноцидальної війни і ставали амбасадорами України у себе вдома. Саме тому переважна кількість учасників програми "Солідарні з Україною" – це медіапрофесіонали та культурні діячі, котрі відвідають Україну вперше. Вони побачать наслідки злочинів російських окупантів, а також зустрінуться із українськими змінотворцями, аби відчути соціокультурний контекст, у якому наразі перебуває наша країна",говорить Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН.
 
 
In Solidarity With Ukraine стартувала 4 вересня з візиту італійської групи, до складу якої ввійдуть:
  • Роберта Зуніні (Roberta Zunini) — журналістка, письменниця. Публікується в італійських медіа L’Espresso, il Reportage, Il Fatto Quotidiano. З 2014 року висвітлює події в Україні для італійської аудиторії;

  • Франческо Кямулера (Francesco Chiamulera) — директор книжкового фестивалю Una Montagna di Libri. Після початку повномасштабної війни Росії проти України він поставив собі за мету якнайбільше зусиль віддавати дослідженню українського опору, документуванню перебігу війни та пам'яті про Голодомор, і загалом робити все можливе для того, щоб італійська публіка розуміла багатогранність української ідентичності через історію і передовсім через літературу;

  • Нона Міхелідзе (Nona Mikhelidze) старша наукова співробітниця Інституту міжнародних відносин у Римі (Istituto Affari Internazionali), членкиня Європейської лідерської мережі (European Leadership Network), дослідниця міжнародних відносин із фокусом на ЄС та країни Східного партнерства;

  • Паола Педуцці (Paola Peduzzi) — журналістка медіа Il Foglio, спеціалізується на темі зовнішньої політики;

  • Крістіан Рокка (Christian Rocca) — головний редактор порталу Linkiesta, котрий щоденно пише про Україну. Спільно із New York Times Крістіан створив проєкт "Присвячується Україні" (Omaggio all’Ucraina).

В рамках програми італійські гості знайомилися з Київщиною та на власні очі побачили наслідки злочинів російської армії проти України у Ірпені, Бучі, Гостомелі та Бородянці.
 


bottom of page