top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

В Мілані офіційно відкрили український культурний центр!

У п’ятницю, 5 травня, Асоціація "Ucraina Più - Milano APS" урочисто відкрила свій власний центр у Мілані за адресою Via Drago 3.
 
 
Асоціація “Ucraina Più – Milano APS” займається міжкультурною освітою, соціальною інтеграцією громадян України, просуванням фінансової освіти, активно співпрацює з Генеральним Консульством України в Мілані та Посольством України в Італії, проводить численні українські культурні заходи та організовує виставки, концерти та літературні презентації.
 
 

Нове приміщення надасть безперервності та динаміки діяльності, яку асоціація завжди проводила, а також допоможе започаткувати нові та цікаві ініціативи.

“Щиро дякую дівчатам з “Ucraina Più – Milano”! Без Вас все це не відбулося б” - заявила на церемонії інавгурації Ірина Луць, президент Асоціації.

В урочистостях взяли участь представники основних місцевих інституцій регіону Ломбардія, муніципалітету Мілана, українського консульства, американського консульства, Arci, представники світу культури, видавничої справи, університетів та засобів інформації, разом зі свідченнями тих, хто активно працює у сфері волонтерства, з представниками асоціацій, з якими протягом багатьох років "Ucraina Più - Milano APS" співпрацювала та проводила важливі заходи.

«Сонячне і гостинне, – заявляє Ірина Луць, президентка асоціації, – нове приміщення розташоване неподалік від Генерального консульства України в Мілані, у жвавому районі, щедрому на громадські та культурні заходи, який є взірцем успішної співпраці між громадянами, інституціями та понад сотнями асоціацій, що приносять вагомі результати. Наша асоціація «Україна плюс – Мілан», безумовно, зможе зробити свій внесок. Саме тому, ми сподіваємося, що всі ці інституції зможуть співпрацювати з нами, а також стати промоутерами діяльності, яку ми пропонуємо».
 
 

Того ж дня в новому приміщенні було відкрито виставку робіт художниці Сузанни Мікли, членкині та співзасновниці Асоціації.

Роботи, представлені на показі, видозмінюються від фігуративних до абстрактних з використанням різних технік живопису: олівця, акварелі, олії, акрилу.

 


 

Виставку можна відвідати щодня до 9 червня включно.

З п'ятниці 19 травня художниця також проведе серію курсів акварельного живопису в приміщенні Асоціації.

З 6 травня новий центр "Ucraina Più - Milano APS" за адресою Via Drago 3 - Мілан відкритий щодня з понеділка по неділю з 10:00 до 19:00.

 
 

З 2014 року члени-засновники «Україна плюс – Мілан» беруть участь у різноманітних культурних та соціальних ініціативах націлених на популяризацію іміджу України та інтеграцію українців на території Італії, організовують різноманітні заходи у співпраці з українськими та італійськими товариствами, під патронатом Генерального консульства України в Мілані. У 2019 році асоціація вирішила офіційно оформити свою позицію приєднавшись до Arci.

На сьогодні діяльність асоціації розвивається у наступних напрямках:

1. Культурні напрямки:

  • Створення бібліотеки "Ukraina Più - Milano", в якій зібрано широкий вибір видань українською, італійською та іноземними мовами, об'єднаних загальною тематикою "Україна".

  • Презентація книг та лекції на теми історії, культури та сучасності.

  • Організація та просування мистецьких ініціатив: заходи у сфері живопису, скульптури, архітектури, літератури та поезії, музики, кіно, фотографії, коміксів та танцю, зокрема з танцювальним колективом "Folk Dance - Milan".

2. Творчі курси.

3. Інтеграційні програми.

4. Фінансова грамотність.

5. Проєкт "Добрі серця", спрямований на збір коштів та гуманітарної допомоги малозабезпеченим сім'ям з неповнолітніми дітьми та українській службі з надзвичайних ситуацій.

 

Бібліотеки "Ukraina Più - Milano"

 

Для отримання додаткової інформації про виставки, курси та подальші ініціативи Асоціації, будь ласка, відвідайте офіційний сайт, сторінку Facebook, бібліотеку, або напишіть на електронну адресу: ucrainapiu.milano@gmail.com .


bottom of page