top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Віталій Марків. Кожен може опинитись не в тому місці і не в той час! Не будьте байдужими!

Українські журналісти разом з італійськими колегами розпочали зйомки фільму про історію двох журналістів, Андреа Роккеллі та Андрія Міронова, які загинули на Донбасі 24 травня 2014 року, та українського солдата Віталія Марківа, якого звинуватили в їх убивстві і засудили до 24 років ув’язнення.
«Здавалося б, справу закрито ― але це не так. Залишається багато питань. Ця справа стала політичною, і виглядає, що ув’язнений солдат, який має громадянство України та Італії ― не вбивця, а цап-відбувайло», – зазначають режисери фільму.

На зйомки фільму потрібно близько 35 тисяч євро. Голова Політради Української галицької партії Ірина Моряк звернулась до українців діаспори з закликом підтримати фінансово зйомки.

«Віталій Марків з Хоросткова, що на Тернопільщині. Там у нас є сильна команда. Ми тримаємо на контролі цю ситуацію ще від початку, постійно беремо участь в акціях протесту проти його засудження, підтримуємо Віталія. А коли дізнались про зйомки фільму, просто не могли залишитись осторонь, оскільки журналісти мають на меті не просто висвітлити ті події, а зібрати факти і докази, що Віталій невинний», – зазначила LMN Ірина Моряк.

Вчора, 13 лютого, Олесь Городецький (Голова Християнського товариства українців в Італії) разом з Антон Геращенко, Ruslan Fufalko, Oleksandr Chebanenko та Євгеном Шквирою відвідали у міланській в'язниці Віталія Марківа.

"Півтори години живого спілкування. Віталій був радий зустрічі, багато розповідав про події на Майдані, про російсько-українську війну. Без сумніву, зовсім скоро, його історія, включно з ганебним процесом в Італії, стане матеріалом для захоплюючої книги чи фільму. Віталій не збирається здаватися. Готовий боротися за справедливість. Відчуває підтримку держави України і Українців і вірить у спільну перемогу, про що й написав у короткій записці. Після обіду відбулася зустріч з адвокатами Віталія Раффаеле Делла Валле, Донателою Рапетті та батьками Віталія.Віталій Марків - невинна людина, військовослужбовець НГУ, який захищав Україну. Він повинен бути виправданий! Боротьба продовжується!" - повідомив на своїй сторінці у Facebook пан Олесь.

bottom of page