top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Виставка італійського модного дому Gattinoni вперше у Києві

У центрі Києва, в артпросторі Mandarin Maison, на 5 поверсі Mandarin Plaza, триває виставка італійського модного дому Gattinoni «Мода і зірки за часів Голлівуду на Тибрі».

Коли: з 16 по 31 грудня 2021 року

Де: арт-простір Mandarin Maison (5-й поверх Mandarin Plaza, вул. Басейна, 6)

 
 
 

Із 16 по 31 грудня в арт-просторі Mandarin Maison представлена виставка італійського модного дому Gattinoni «Мода і блиск зірок Голлівуду на Тибрі. Фернанда Гаттіноні». В експозиції — 30 експонатів. Це вбрання, створені Фернандою Гаттіноні для Одрі Хепберн, Інґрід Берґман, Лани Тернер, Анни Маньяні та інших примадонн світового кінематографа.

Виставка організована президентом Gattinoni Couture Стефано Домінелла, за ініціативи Посольства Італії в Україні та Італійського Інституту культури в Україні в партнерстві з Будинком подарунків і декору Mandarin Maison.

Київ має можливість познайомитись з костюмами, які багато в чому вплинули на уяву поколінь поціновувачів мистецтва кіно та геніальну майстерність італійської моди в світі.

 

Фото: MANDARIN MAISON @MANDARINMAISON

 
 

Виставка присвячена легендарним акторкам, які обрали Фернанду Гаттіноні своїм улюбленим дизайнером. Експозиція розпочинається з одягу з приватного гардероба та сценічних костюмів з фільмів «Європа 51» (1952) та «Квітка кактуса» (1969), виготовленими для Інґрід Берґман. Тут можна побачити вбрання Лани Тернер, вірної клієнтки Фернанди Гаттіноні з 1953 року, коли вона прибула в Рим для зйомок у драмі «Полум’я і плоть» (1954), відомому фільмі відзнятому в студіях Cinecitta. Дуже стильні луки з колекції до фільму «Казанова» (1958), що належали Кім Новак. Цікавість викликає колекція маленьких чорних суконь з особистого гардеробу легендарної Анни Маньяні. Спеціальний розділ виставки присвячений кінодіві Одрі Хепберн і вбранню, що створила для неї Фернанда Гаттіноні для ролі Наташі в фільмі «Війна і мир» (1956).


Упродовж століть мода являла собою фундаментальну частину культурного життя італійців, що завжди надавали неабиякого значення елегантному одягу. Ця традиція сягає своїм корінням давніх часів, починаючи ще з ХІ століття, а також потім насамперед за часів Відродження, коли масштаби виробництва атрибутів розкоші зазнали свого апогею. Йдеться про традицію, що зберігалася впродовж століть. Сьогодні ж італійська мода вважається однією з найважливіших та найпрестижніших у світі.


Модний дім Гаттіноні було засновано 1946 року в Римі визначною кравчинею Фернандою Гаттіноні. З того моменту Гаттіноні міцно вкоренилася як одна з найвідоміших італійських модних марок класу «люкс», знаної завдяки своїй суміші вишуканости та елегантности в поєднанні з простотою, скромністю та строгістю образів.

У межах виставки «Мода і зірки за часів Голлівуду на Тибрі» можна також побачити документальні стрічки про історичні дома моди та уривки з фільмів, які вже стали кінокласикою — «Війна і мир» (1956 р.), «Європа 51» (1952 р.), «Ми — жінки» (1956 р.) та «Квітка кактуса» (1969 р.).

bottom of page