top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Виставка українського художника Івана Турецького на півночі Італії триватиме до 26 вересня

В італійському містечку Кастільйоне Олона проходить виставка робіт «З Італійського Щоденника» одного з найяскравіших представників сучасного кубізму - українського художника Івана Турецького.

Проєкт вдалось реалізувати під патронатом Посольство України в Італії та Генерального консульства України в Мілані.

Виставка «З Італійського Щоденника» триватиме до 26 вересня у Palazzo Branda за адресою Piazza Garibaldi, 21043 Castiglione Olona (VA).

 
 
«На церемонії відкриття виставки ми висловили нашу вдячність представникам місцевої влади, зокрема мерові міста, Джанфранко Фріджері, за щирий ентузіазм і гостинність, з якою прийняли українців... Це - калейдоскоп. Фрагменти сучасного і старого, темного і світлого, яскравого і ніжного, українського в італійському, італійського в українському», - йдеться у дописі Генерального консульства України у Мілані у Фейсбуці.
 
 
 

Народився 1956 року у місті Красноярськ (Росія) в сім’ї репресованих радянським режимом. Закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. І. Труша. 1982 року закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Живе та працює у Львові.

Іван Турецький Член Національної спілки художників України. Співзасновник Українського геральдичного товариства. Автор багатьох територіальних та приватних гербів, зокрема співавтор малого державного герба України та сучасного герба Львова.

Митець – учасник чисельних виставок в Україні та закордоном, а також міжнародних художніх пленерів. Твори автора перебувають в збірках українських музеїв та приватних колекціях Європи, Азії та Америки. Картини Івана Турецького виставлялися у галереях Сінгапура, Лондона та Києва, творчість художника була представлена також на Luxemburg Art Fair 2019.

У 2020 році картина «Фрагменти II. Із циклу “Італійський щоденник”» / «Fragments II. From the series “Italian Diary”» була успішно продана на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку у категорії світового кубізму поряд з роботами Поля Сезанна, Пабло Пікассо, Анре Лота та Роберта Марка. Окрім живопису та графіки творчо працює в різноманітних жанрах прикладного мистецтва.
 

Робота львівського художника Івана Турецького була продана на аукціоні Sotheby's за 21250 доларів США, що в кілька разів перевищило запитувану ціну 3000 доларів. Робота називається Fragments II (Italian Diary) і продавалася в розділі Cubism and beyond.

bottom of page