top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Вирішальне засідання: #справа_Віталія_Марківа

Сьогодні у Мілані продовжиться засідання апеляційного суду по справі нацгвардійця Віталія Марківа, яке буде присвячено дебатам між сторонами захисту та обвинувачення.

Сам Віталій Марків не буде присутній на сьогоднішньому засіданні міланського апеляційного суду. Таке рішення було прийнято тюремними керівниками відповідно до настанови італійського уряду через обмеження пересування у місті з причин пандемії.

 
 
 

Віталій Марків спостерігає за процесом через скайп. Новини із зали суду читайте в Nataliya Kudryk Oles Horodetskyy Yaryna Grusha

 
"Перед початком дебатів суд присяжних мусить прийняти рішення про долучення чи відмову у долученні до матеріалів справи експертиз, проведених слідчими Національної поліції, які свідчать про непричетність Віталія до загибелі італійського журналіста Андреа Рокеллі. Також сторона захисту наполягатиме на долученні до матеріалів справи документального фільму, знятого італійськими та українськими журналістами - "Не у тому місті. Не у той час", який також доводить невинуватість Віталія", - йдеться у повідомленні пресслужби МВС.
 

На засіданні присутній також новопризначений на посаді Надзвичайного і Повноважного Посла України в Італії Ярослав Володимирович Мельник.

 
"Українська сторона наполягатиме на єдино можливому справедливому вироку - зняттю всіх обвинувачень та повному виправданню Віталія Марківа. На засіданні суді сьогодні присутні міністр МВС Арсен Аваков та уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова", - резюмували у МВС.
 

Посол України в Італії Ярослав Мельник, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова, голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький.

 
"Сподіваємося, що це останнє рішення суду щодо Віталія Марківа, і що вирок буде виправдувальний, і цей більш ніж трирічний термін ув’язнення закінчиться. України свого солдата не лишить. Це позов не лише проти нацгвардійця, це позов проти всієї України“, - заявив Арсен Аваков, повідомляє пресслужба МВС.
 
В знак солідарності з Віталієм, українська громада Італії вчергове організувала акцію на підтримку українського нацгвардійця під італійським судом.
 

Віталій Марків говорить своє слово.

 

Нагадаємо, старший сержант Національної гвардії України Віталій Марків відбуває покарання у тюрмі біля Мілана після того, як у липні минулого року суд першої інстанції засудив його до 24 років неволі. Він перебуває під вартою від дня арешту в Болоньї 30 червня 2017.

bottom of page