top of page
 • Фото автораUA Diaspora Italia

Аваков вручив нагороди медикам, які допомагали італійським колегам у боротьбі із коронавірусом

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков нагородив лікарів системи МВС, які протягом трьох тижнів допомагали італійським колегам у боротьбі з коронавірусом. Про це зазначає Урядовий портал.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков наголосив, що досвід, який отримали лікарі системи МВС та МОЗ, переоцінити неможливо.

«Для мене велика честь подякувати вам та вручити нагороди. Україна отримала не лише повагу італійців, а й колосальний досвід. І неможливо переоцінити те, що ви, попри потенційні загрози, зважилися на це відрядження», - сказав Арсен Аваков.
 
 
За сумлінне ставлення до виконання службового обов’язку, професіоналізм, ініціативність і наполегливість та особистий внесок у боротьбу зі світовою пандемією наручним годинником та премією було відзначено:
 • Лікаря-інфекціоніста з Дніпропетровської області В’ячеслава Бушуєва, який працював за фахом "інфекційні хвороби" у приймальному і пульмонологічному відділеннях, а також у відділені інтенсивної терапії у провінції Марке міста Пезаро. Проводив первинний прийом, діагностику та лікування хворих з підозрою на COVID-19.

 • Голову медичної (військово-лікарської) комісії з Волинської області Андрія Власюка, який обстежував хворих в госпітальному відділені Святої Марії провінції Пезаро міста Урбіно.

 • Медичну сестру з Хмельницької області Олену Іваскевич, яка доглядала та годувала важкохворих пацієнтів, у тому числі з ураженими ділянками шкіри в лікувальному закладі провінції Марке міста Пезаро.

 • Заступника начальника госпіталю МВС міста Києва Андрія Мірошниченка, який безпосередньо здійснював первинне обстеження хворих, слідкував за фактично отриманими результатами діяльності при здійснені діагностично-лікувального процесу та обсягом медичної допомоги в лікувальному закладі провінції Марке міста Пезаро.

 • Начальника Центру психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору з Хмельницькою області Андрія Оліпера, який працював у лікарні провінції Марке міста Пезаро, до якої доставляли людей виключно з підозрою на коронавірус, знайомився із протоколами лікування та медпрепаратами, що застосовуються для лікування.

 • Медичну сестру з Дніпропетровської області Юлію П’ятницьку, яка працювала безпосередньо із пацієнтами у лікувальному закладі провінції Пезаро міста Урбіно. Ставила внутрішньо-венозні катетери, робила забір крові на аналізи, заміну кисневих масок. Виконувала роботу щодо проведення дезінфекції, стерилізації та утилізації медичних відходів.

 • Начальника госпіталю МВС Київської області Юрія Сака, який працював у шпиталі для COVID-позитивних пацієнтів провінції Марке міста Пезаро. Перейняв досвід італійських колег з організації охорони здоров’я в період епідемії.

 • Старшу медичну сестру Центрального госпіталю МВС Ірину Трофименко, яка безпосередньо брала участь в обстеженні хворих на COVID-19 госпіталю Святої Марії міста Урбіно, здійснювала відповідні медичні маніпуляції, стежила за станом здоров’я, а також супроводжувала хворих до інших регіонів Італії.

 • Медичну сестру з Хмельницької області Вікторію Чехіру, яка здійснювала догляд за хворими, в тому числі з ураженими ділянками шкіри в лікувальному закладі провінції Марке міста Пезаро.

 • Лікаря-ендокринолога з Волинської області Софію Черниш, яка здійснювала догляд за хворими в госпітальному відділені госпіталю Святої Марії провінції Пезаро міста Урбіно.

Лікарі поділилися враженнями від відрядження та розповіли, завдяки чому італійцям вдалось знизити захворюваність та подолати пік епідемії.

 
«Вразила дисципліна, з якою італійці виконували всі правила карантину. Коли ми прибули в Італію, ми не побачили жодної машини, жодної людини, на відміну від того, що ми побачили, повернувшись до Києва. Саме суворість, з якою італійці дотримувались карантину, дозволила їм «збити» захворюваність в пік епідемії. Тому зараз я прошу всіх виконувати правила власної безпеки, користуватися засобами індивідуального захисту, обробляти руки та поверхні дезінфекторами. Це дуже важливо – берегти себе та дотримуватися правил карантину і ми поборемо вірус», - розповів Юрій Сак.
 
 

Очільник МВС підкреслив позитивну динаміку в боротьбі з коронавірусом та не останню роль у цьому процесі місцевої влади.

«Україна демонструє одну із кращих динамік в Європі і її важливо втримати. Я вважаю, що рішення про зняття карантинних обмежень повинні прийматись з урахуванням розвитку епідемій в кожному регіоні країни. 11 травня – чергове випробування, початок послаблення карантинних обмежень, але необхідно продумати кожен крок, щоб все було безпечно. Тому кожен з вас має передавати отриманий досвід на своєму місці», - підкреслив Арсен Аваков.
 
 

Як повідомлялося раніше, Україна передала Італії гуманітарну допомогу для боротьби з коронавірусом.

Нагадаємо, 4 квітня 20 медиків систем МВС та МОЗ відлетіли допомагати італійським лікарям. Їх направили в провінцію Марке, де була велика кількість хворих та померлих від коронавірусу. Українська команда складася з двох груп по 10 осіб та працювала в містах Пезаро та Урбіно.

23 квітня усі лікарі повернулися до України та пройшли обов’язкову двотижневу обсервацію.
bottom of page